
5 грудня в світі відзначають Міжнародний день волонтера. На базі факультету спеціальної освіти продовжує активну діяльність «Волонтерський ресурсний центр інклюзії та психолого-педагогічної підтримки дітей із психофізичними особливостями».
Наші студенти і викладачі проводять консультування батьків дітей з ООП; надають корекційну допомогу дітям із психофізичними порушеннями (онлайн і офлайн); здійснюють психологічну підтримку та допомогу переміщеним дітям, що перебувають на території України та за кордоном; допомагають військовим.
В умовах воєнного часу волонтери центру надають допомогу не лише дітям з ООП та їхнім сім’ям, але й військовим. Це донати для ЗСУ, плетіння маскувальних сіток, допомога продуктами, медичними препаратами, відвідування поранених у шпиталях.
До свята «День Збройних Сил України» волонтери разом із дітьми підготували листівки та солодощі нашим захисникам та відправили їх на фронт.
Постійно надається допомога людям похилого віку, людям з інвалідністю, пораненим воїнам. Допомога передбачає продукти харчування, засоби особистої гігієни, медикаменти, одяг, сітки і свічки, грілки та інше. І, звісно, добрі та теплі слова.
Також наші волонтери донатять у волонтерські фонди для підтримки тварин, що залишились без догляду.
Працюємо разом заради нашої Перемоги!
5 грудня 2023 року відбувся ІІ онлайн-семінар «Виклики та перспективи для молодих науковців і майбутніх фахівців у галузі освіти в умовах воєнного сьогодення». Цей захід уже другий рік поспіль ініціюється й організовується Радою молодих учених Донбаського державного педагогічного університету з метою зміцнення наукового співтовариства і підтримки наукових досліджень молодих учених і здобувачів усіх факультетів університету, обмін науковим досвідом, створення умов для наукової активності, що сприятиме ефективному протистоянню викликам, пов’язаним із воєнним часом.
У роботі онлайн-семінару взяли участь науково-педагогічні працівники та здобувачі першого, другого і третього рівнів вищої освіти ДДПУ. Традиційно на початку заходу з вітальними словами до учасників звернувся доктор фізико-математичних наук, професор С. О. Чайченко. Підтримати доповідачів долучилися і їхні наукові керівники, а також викладачі та студенти нашого університету.
Тематика доповідей була різноманітною, оскільки доповідачі представляли різні сфери і напрями наукової активності. Водночас кожна тема відповідала сучасним викликам у галузі науки та освіти, була актуальною і цікавою в теоретичному та практичному планах.
Дякуємо нашим доповідачам та їхнім керівникам за внесок у розбудову науки в нашому університеті і в Україні! Дякуємо слухачам за увагу до нашого заходу та активність у роботі семінару!
Бажаємо подальших досягнень і нашої великої спільної Перемоги! Віримо у вас, віримо в ЗСУ! Слава Україні!
Щорічно в листопаді в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років. 26 листопада на факультеті спеціальної освіти студенти та викладачі об’єдналися, щоб згадати минулі події й віддати дань мільйонним жертвам геноциду українського народу.
Репресивні методи Голодомору – це нереальні вимоги до сільськогосподарств України щодо хлібозаготівлі, які неможливо було виконати. Українські сім’ї залишились не лише без хліба, у них було вилучено всі без винятку продукти. Діти, люди похилого віку, жінки, чоловіки – радянську владу не цікавило, хто вмирає від голоду. У 1933 році британський журналіст Гарет Джонс став свідком цих жахливих подій, зафіксував їх та опублікував статтю «Тут немає хліба» про голод в Україні, яку передрукували в газетах Manchester Guardian і New York Evening Post.
У своїх доповідях студенти факультету спеціальної освіти проаналізували документальну інформацію щодо Голодомору на Донбасі. Зробили висновки, що страшний урок історії для українців полягає в тому, що, утрачаючи власну державу, ми стаємо беззахисними перед злочином геноциду.
Не можна забувати або не помічати уроки історії, ми не бажаємо переживати все це жахіття знову. Тому ми засуджуємо всіх винних у Геноциді українського народу, ми пам’ятаємо його жертви й кожної четвертої суботи листопада запалюємо свічки пам’яті.
Буде лише так – Україна вільна й незалежна, мирна та квітуча!
21 листопада відбувся науково-освітній івент «Кава з молодим вченим» на тему «Сучасний молодіжний соціолект», організатором якого стала представниця філологічного факультету, канд. філол. наук, доцент кафедри германської та слов'янської філології Руденко Марина Юріївна.
Спікер заходу познайомила учасників із поняттям «соціальний діалект». Студенти 2, 3 курсів філологічного факультету продемонстрували діалоги з використанням сучасного українського сленгу. Гості заходу, серед яких були молоді вчені, аспіранти і студенти ДДПУ, відповідали на питання вікторини «Новітній молодіжний сленг», узяли участь у дискусії з теми «Чи варто викладачам, батькам і представникам старшого покоління знати і використовувати молодіжний соціолект?»
Учасники зустрічі резюмували, що проблема сучасних українських діалектів ще не до кінця вивчена, потребує подальших досліджень і обговорень.
Рада молодих учених ДДПУ запрошує на прийдешні заходи!
Сторінка 1 із 585