Мелоян Анаіт Едуардівна
в.о. завідувачка кафедри психології, кандидат психологічних наук, професор
Мелоян Анаіт Едуардівна народилася 9 серпня 1966 року.
У 1998 році закінчила Слов’янський державний педагогічний інститут (диплом з відзнакою) і їй присвоєно кваліфікацію “Практичний психолог”.
Науково-педагогічний стаж – 21 рік.
Свою науково-педагогічну діяльність розпочала у 1998 році на посаді асистента кафедри психології. У 2004 році у спеціалізованій Вченій раді Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України (м. Київ) успішно захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю педагогічна і вікова психологія на тему: «Глибинно-психологічні витоки агресивності особистості (на матеріалі активного соціально - психологічного навчання)».
З 2007 року по 2021 рік успішно очолювла кафедру прикладної психології Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет».
У 2007 р. їй присвоєно звання доцента, а в 2013 р. за високі показники в науково-дослідній роботі присвоєно звання професора кафедри прикладної психології.
У 2015 р. отримала диплом професора.
З 2021 року виконуюча обов’язки завідувачка кафедри психології Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет».
Загальна кількість публікацій – 122, з них 16 навчально-методичних посібників, з них 5 з грифом МОН України; 4 монографії). Під її науковим керівництвом захищено 4 кандидатських дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата психологічних наук, була офіційним опонентом на здобуття наукового ступеню кандидата психологічних наук.
Мелоян А.Е. постійно працює над науково-методичним забезпеченням навчального процесу з дисциплін «Глибинна психологія», «Психологія особистості», «Основи психологічного консультування», «Психологія сім‘ї», «Теорії особистості в психології».
Мелоян А.Е. активно співпрацює з провідними вищими навчальним закладами України та зарубіжжя. З 2010 року була організатором щорічних науково-практичних конференцій "Стан здоров'я: психолого - педагогічні та медичні аспекти», «Екологія, здоров'я, спорт". Була організатором Міжнародної науково-практичної online конференції "Проблема здоров'я сучасної молоді: допомога дорослим дітям алкоголіків" спільно з Флорентійським державним університетом, Фондом International Child Development Programme, Чешською гуманітарною організацією «Людина в біді».
Анаіт Едуардівною був розроблений проект метою якого визначалась матеріальна допомога для здійснення повноцінної психосоціальної та психологічної діяльності. Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» надала Грант для реалізації та розвитку проекту «Психосоціальна підтримка населення».
Приймала участь у міжнародних науково-практичних конференціях та семінарах в м.Прага (Чехія); м.Нетанія (Ізраїль), м.Ларнака (Кіпр), м.Будапешт (Венгрія), м.Єреван (Вірменія). Являється дійсним членом Європейської асоціації трансактного аналізу, відкритого Всеукраїнського реєстру психологів України, громадської спілки «Національної психологічної асоціації України» та громадської організації «Товариство незалежних експертів». Практикуючий психолог в Чешській гуманітарній організації «Людина в біді».
Сертифікований психолог-супервізор у руслі глибинної психотерапії з елементами транзактного аналізу, гештальт-тераії, психодрами, психолог консультант міжнародного комітету «Червоний Хрест» французького благодійного фонду.
Степаненко Лариса Вікторівна
кандидат психологічних наук, доцент
У 1995 році закінчила з відзнакою педагогічний факультет Слов’янського державного педагогічного інституту за спеціальністю дошкільне виховання.
У 2010 році захистила кандидатську дисертацію за темою: „Особливості прояву дисгармонійних емоційних станів особистості” по спеціальності 19.00.01 – загальна психологія, історія психології.
2013-2019 р. заступник декана факультету психології, економіки та управління.
Науково – педагогічний стаж – 24 років.
Загальна кількість публікацій – 103.
Коло наукових інтересів: „Особливості прояву емоційного потенціалу майбутнього фахівця”.
Викладає дисципліни: Загальна психологія, Диференційна психологія, Юридична психологія, Психічні стани.
Сергєєва Інесса Вікторівна
кандидат психологічних наук, доцент
У 1997 році закінчила з відзнакою технологічний факультет Слов’янського державного педагогічного інституту за спеціальністю трудове навчання.
З 2001 року працювала на кафедрі психології асистентом, старшим викладачем, доцентом. У 2003 році захистила кандидатську дисертацію за темою: „Особливості емоційної регуляції професійної діяльності вчителя в напружених ситуаціях ” по спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.
З 2006 року по 2011 рік декан психологічного факультету.
Науково – педагогічний стаж – 19 років. Загальна кількість публікацій — 86.
Коло наукових інтересів: “Теоретико-методологічні та психологічні аспекти емоційної регуляції діяльності особистості”.
Викладає дисципліни: Загальна психологія, Психологія праці та інженерна психологія, Основи Паблік Рілейшнз.
Керує науковим гуртком.
Свіденська Галина Миколаївна
кандидат психологічних наук, доцент
У 1991 році закінчила педагогічний факультет Слов’янського державного педагогічного інституту за спеціальністю педагогіка і психологія (дошкільна).
У 2008 році захистила кандидатську дисертацію за темою: „ Психологічні особливості розвитку самосвідомості особистості в період підліткової кризи” по спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.
Науково – педагогічний стаж – 24 років.
Загальна кількість публікацій – 84.
Коло наукових інтересів: „Психологічні чинники формування самосвідомості підлітків”.
Викладає дисципліни: Методика діагностики психічного розвитку дітей, Психологічна служба, Методика викладання психології, Психологічна служба в системі освіти.
Логвінова Діана Валеріївна
кандидат психологічних наук, доцент
У 1991 році закінчила з відзнакою факультет підготовки вчителів початкових класів Слов’янського державного педагогічного інституту за спеціальністю педагогіка та методика початкового навчання з додатковою спеціальністю музика.
У 2007 році захистила кандидатську дисертацію за темою: „Вплив гендерних установок на статеворольове самовизначення старших підлітків” по спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія. Науково – педагогічний стаж – 18 років.
Загальна кількість публікацій – 72.
Коло наукових інтересів: „Психологічні особливості формування духовно-моральних установок у підлітків”.
Викладає дисципліни: Експериментальна психологія, Математичні методи у психології, Гендерна психологія, Практикум з загальної психології. Керує науковим гуртком.
Дейниченко Лариса Миколаївна
кандидат педагогічних наук, доцент
У 1993 році закінчила природничий факультет Харківського державного педагогічного інституту імені Г.С. Сковороди за спеціальністю біологія.
У 2000 році захистила кандидатську дисертацію за темою: „Підготовка студентів вищих педагогічних навчальних закладів України до природоохоронної роботи в школі "50-80р.р. ХХ століття” по спеціальності - 13.00.01. – загальна педагогіка та історія педагогіки. Науково – педагогічний стаж – 19 років.
Загальна кількість публікацій – 77.
Коло наукових інтересів: „Самореалізація здобувача вищої освіти в аспекті його взаємовідносин із викладачем”.
Викладає дисципліни: Педагогічна психологія, Психологія масової поведінки, Основи профорієнтаційної роботи, Психологія підприємницької діяльності, Основи психогенетики.
Керує науковим гуртком.
Погрібна Альона Олександрівна
кандидат психологічних наук, доцент
Погрібна Альона Олександрівна народилася 9 лютого 1975 року.
У 1996 році закінчила Слов‘янський державний педагогічний інститут за спеціальністю педагогіка і психологія (дошкільна).
Альона Олександрівна у 2000 році закінчила спецфакультет СДПІ «Психологія», і отримала кваліфікацію практичний психолог.
Науково-педагогічний стаж – 18 років.
Загальна кількість публікацій – 48.
У 2016 році закінчила навчання в аспірантурі ДДПУ по спеціальності 19.0 0.07 - педагогічна та вікова психологія. В 2017 році успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук зі спеціальності 19.00.07 - педагогічна та вікова психологія на тему «Захисно-копінгова поведінка як чинник емоційного вигорання вчителів шкіл-інтернатів для дітей з вадами інтелекту».
12 грудня 2017 року отримала диплом кандидата психологічних наук.
Викладає дисципліни: «Психологія управління», «Психологія комунікації», «Практикум з соціальної та клінічної психології».
Кіян Андрій Петрович
кандидат психологічних наук, доцент
У 1996 році закінчив дефектологічний факультет Слов’янського державного педагогічного інституту за спеціальністю дефектологія. Олігофренопедагогіка і логопедія. У 2009 році закінчив факультет економіки і управління Слов’янського державного педагогічного університету за спеціальністю менеджмент організацій.
У 2015 році захистив кандидатську дисертацію за темою: „Психологічна готовність педагога до протидії маніпулятивного впливу у спілкуванні з підлітками” по спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.
Науково-педагогічний стаж 22 років.
Загальна кількість публікацій – 33.
Коло наукових інтересів: „Психологічні особливості формування готовності протидії маніпулятивному впливу у діаді “вчитель-учень”.
Викладає дисципліни: Психофізіологія, Вікова психологія, Практикум з загальної психології.
Шелепун Альона Станіславівна
старший лаборант кафедри психології
Малафєєва Анастасія Дмитрівна
лаборант кафедри психології