Поглиблення співробітництва ДДПУ з провідними навчальними закладами країн Європейського Союзу та СНД здійснюється за такими напрямами: навчальна, науково-дослідна робота, академічна мобільність, спільне проведення конференцій, семінарів, публікації в зарубіжних виданнях.
Протягом 2020 року науково-педагогічні працівники ДДПУ публікували свої статті у наукових журналах США, Канади, ОАЕ, Індії, Японії, Великої Британії, Німеччини, Білорусі, Чехії, Туреччини, Польщі, Сербії, Молдови, зокрема – у «Intellectual Archive», «International Journal of Higher Education» (Канада), «International Journal of Psychosocial Rehabilitation», «Complex Variables and Elliptic Equations», «Journal of Entrepreneurship Education», «Fundamental and applied researches in practice of leading scientific schools» (Велика Британія), «Modern engineering and innovative technologies» (Німеччина), «Innovative solutions in modern science» (ОАЕ), «Humanities & Social Sciences Review» (Індія), «Perspectives of World Science and education» (Японія), «Humanities and social sciences», «Journal of Human Behavior in the Social Environment», «Journal of Mathematical Sciences», «Universal Journal of Educational Research» (США) «Journal of History Culture and Art Research», «Turkish Journal of Mathematics» (Туреччина), «East European scientist journal», «International Journal of Advanced Trends in Computer Science and Engineering», «Improving the Life Quality», «Series of monographs Faculty of Architecture, Civil Engineering and Applied Arts» (Польща), «TEM Journal» (Сербія), «Modern scientific researches» (Білорусь), «Media4u Magazine» (Чехія), «Almanahul SWorld» (Молдова) та ін.
Протягом 2020 року викладачі університету пройшли стажування в таких іноземних навчальних закладах: Варшавський університет (Польща), Вища технічна школа (м. Катовіце, Польща), Краківський економічний університет, Східно-європейський Інститут Психології (Польща), Жешувський Університет (Польща), Правління IBR LPNT (м. Люблін, Польща), Департамент США, Регіональний англо-мовний офіс (Естонія), Гете Інститут в Україні та ін.
У грудні 2020 року в університеті відкрито Українсько-польський міжнародний центр освіти і науки за участі Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Яна Ціхоцького.
Завдяки діяльності центру вишем узято участь у двох проєктах, реалізованих Посольством Республіки Польща в Україні, зокрема «Курс знань про Польщу та польську мову» (100 осіб) – викладачі й студенти вишу – отримали сертифікати від Жешувського університету, проєкт «Кореспонденція мистецтв» (20 викладачів ЗВО). Підписано угоди про наукову співпрацю з Жешувським університетом та Університетом туризму й екології в місті Суха Бескидзька. У 2020 році вперше в історії університету колектив вишу взяв участь у виконанні національного гімну з нагоди Дня Незалежності Польщі, за що отримано подяку від Міністра освіти і науки Польщі.
Протягом жовтня-грудня 2020 року три викладачі університету взяли участь у міжнародному проєкті «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», та прослухали онлайн-курси на теми: «Підтримка науковців в університетах, особливо у сфері науки і досліджень, та підвищення їхньої академічної мобільності», «Внутрішня оцінка вищих навчальних закладів». Проєкт реалізує Університет Масарика (м. Брно, Чехія) за підтримки Чеської агенції розвитку, та спрямований на посилення можливостей працівників середнього менеджменту та викладачів українських університетів, що готують майбутніх вчителів.
У 2020 р. університет було відібрано до участі в проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти», що адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Протягом 23-27 листопада 2020 року представники університету взяли участь у першому заході для університетів-учасників «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти».
У 2020 році підтримку отримав проєкт за програмою ЄС Erasmus+ (Jean Monnet Modules) «Ukraine – EU: Intercultural Communication in Education», який реалізовує кафедра теорії і практики початкової освіти. Проєкт націлено на введення курсу в галузі європейських студій до навчального плану університету задля підготовки сучасної молоді України до дипломатичної міжкультурної взаємодії, виховання патріотизму та закладання основ активної громадянської позиції.
У 2020 р. університет став одним із переможців першого раунду програми «Студентська Академічна Мобільність (САМ) Україна», яка реалізується Британською Радою спільно з Міністерством освіти і науки України. Ця програма є одним із компонентів програми ЄС «Дім Європи» та здійснюватиметься протягом 2020-2022 років. У межах проєкту відбувся обмін студентами ДДПУ (12 осіб) та Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди (12 осіб) спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, 231 Соціальна робота.
У межах конкурсу проєктів Всеукраїнського громадського центру «Волонтер» у співпраці з Програмою розвитку ООН у 2020 р. підтримку отримали проєкти:
- «Волонтерський ресурсний центр інклюзії та соціальної адаптації дітей з психофізичними особливостями» (кафедра спеціальної педагогіки та інклюзії). Мета проєкту – надання психолого-педагогічної підтримки дітям з психофізичними особливостями та їхнім батькам викладачами і волонтерами з числа студентів зі спеціальності «Спеціальна освіта» ДДПУ через створення та організації на постійній основі діяльності «Волонтерського ресурсного центру інклюзії та психолого-педагогічного супроводу дітей з психофізичними особливостями».
- «Осінній турнір з адаптивних ігор для людей з інвалідністю у місті Слов’янську» (кафедра фізичної терапії, фізичного виховання та біології). Проєкт націлений на соціальну інтеграцію людей з інвалідністю та членів їх сімей через їхню участь в змаганнях з адаптивних ігор. 16-17 грудня 2020 р. в межах проєкту було проведено Осінній турнір з адаптивних ігор для людей з інвалідністю у м. Слов’янськ (на онлайн платформі Zoom).
В рамках Програми Організації Об’єднаних Націй із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів, на базі спортивного корпусу університету відкрито сучасний адаптивний скеледром, висота якого становить 7,5 метрів. Унікальність скеледрому для України та Донецької області полягає в його інклюзивності: третина стенду передбачена для занять осіб з обмеженими можливостями. Скеледром є найбільшим у Донецькій області в закритих приміщеннях.
19 лютого 2020 року університет відвідали директор Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломиєць та заступник директора Інна Бариш. Ними було проведено презентацію програм для студентів, аспірантів та викладачів університету, які зацікавлені програмами наукових обмінів міжнародного рівня. У заході активну участь взяли фулбрайтівські стипендіати із США Філіп Копац та Кетлін Блел, які реалізують дослідницькі проєкти, обговорено план спільних заходів на 2020 р.
У 2020 р. на кафедрі іноземних мов продовжив працювати викладач англійської мови Жан Чарльз в рамках міжнародної програми «English Language Fellow Program».
Співробітництво із зарубіжними партнерами
Болгарія ![]() |
Ізраїль ![]() |
Китай ![]() |
|
Казахстан ![]() |
Словакія ![]() |
Вища школа економіки і державного управління в Братиславі |
Чехія
|
Чеська неурядова організація Суспільно корисне товариство „Людина в біді” |