Федь Володимир Анатолійович,
доктор філософських наук, професор,
завідувач кафедри
Мозговий Леонід Іванович,
доктор філософських наук, професор
У 1977 році закінчив філософський факультет Ленінградського державного університету (зараз – Санкт-Петербурзький державний університет).
У вересні 1986 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Особливості англійського неоколоніалізму в Африці» в спеціалізованій вченій раді Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова та отримав диплом кандидата філософських наук.
Із 1979 по теперішній час працював асистентом, старшим викладачем, доцентом, професором-завідувачем кафедри філософії і соціально-політичних і правових наук.
У квітні 1994 року пройшов курс підвищення кваліфікації у Леонському політехнічному університеті з маркетингу, менеджменту та організації виробництва.
У квітні 2008 року Л.І. Мозговий отримав Supreme Certifying Commission of Ukraine. У грудні 2008 йому було присуджено вчене звання професора та виданий відповідний атестат 12ПР № 005880.
У червні 2008 року пройшов курс підвищення кваліфікації викладацьких кадрів на факультеті державного управління Московського державного університету імені М.В. Ломоносова за програмою «Забезпечення ефективності підготовки та функціонування державних службовців». Видано свідоцтво № 38 від. 06.062008.
У жовтні 2013 р. захистив докторську дисертацію на тему «Антропомістичні ідеї в історико-філософському контексті» і отримав диплом доктора наук ДД № 002830.
У 2014 р. на кафедрі була відкрита постійно діюча аспірантура зі спеціальностей: 09.00.05 — історія філософії і 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії, а в 2015 році і докторантура зі спеціальності 09.00.05 – історія філософії.
Під керівництвом Мозгового Л.І. захищено 8 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук, зі спеціальностей: 09.00.05 – історія філософії – 6 дисертацій; 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії – 1 дисертація; 09.00.13 – релігієзнавство – 1 дисертація.
Л.І. Мозговий має понад 100 наукових і навчально-методичних робіт.
Викладає курси: "Філософія науки і методологія дослідження", "Соціальна філософія та філософія історії", "Соціально-політичні студії" та ін.
Мельник Валерія Валеріївна,
доктор філософських наук, професор
Із 1998 по 2002 роки навчалася у Слов’янському державному педагогічному інституті зі спеціальності «українська філологія», після закінчення отримала кваліфікацію «учитель української мови, літератури та зарубіжної літератури».
Із 2002 по 2005 рр. навчалася в аспірантурі Слов’янського державного педагогічного інституту.
У 2006 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Історико-філософська інтерпретація ідеї трансцендентного: методологічні підходи та експлікації» зі спеціальності 09.00.05. – історія філософії.
У 2008 р. закінчила психологічний факультет і отримала кваліфікацію психолог.
У 2013 р. успішно захистила докторську дисертацію зі спеціальності 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії. Наукова діяльність пов’язана із послідовним та комплексним розглядом містичної трансценденції та екзистенціалів у ракурсі соціальної філософії. Автор публікацій у провідних виданнях України та ближнього зарубіжжя.
Має понад 70 наукових публікацій, із них 57 – наукового навчально-методичного характеру. 1 монографія «Соціальні виміри екзистенціалів людського буття».
Бере участь у наукових грантах.
Викладає дисципліни: «Філософія освіти і науки», «Філософія (філософія, релігієзнавство, логіка)».
Ємельяненко Ганна Дмитрівна,
доктор філософських наук, професор
Кандидат філософських наук зі спеціальності 09.00.05 − історія філософії (2008р.), доцент кафедри філософії, соціально-політичних і правових наук (2011 р.), доктор філософських наук зі спеціальності 09.00.11 – релігієзнавство (2018 р.).
Стаж науково-педагогічної роботи – 16 років.
Автор понад 150 наукових праць в закордонних та фахових виданнях України, з них 10 навчальних посібників, 2 монографії.
Входить до складу редакційної колегії фахового видання з філософії «Вісник» Донбаського державного педагогічного університету. Серія: «Соціально-філософські проблеми розвитку людини і суспільства».
Входить до складу спеціалізованої вченої ради К 12.112.02 зі спеціальностей 09.00.03 - Соціальна філософія та філософія історії і 09.00.05 - Історія філософії.
Викладає дисципліни: «Філософія освіти і науки», «Філософія (філософія, релігієзнавство, логіка)», «Вступ до філософської антропології», «Правознавство».
Абизова Лариса Віталіївна,
кандидат філософських наук, доцент
У 1989 р. закінчила філософський факультет Ростовського державного університету.
У 1997 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук. Тема дисертації: «Проблема інтерпретування та використання традицій ідеологіями (теоретико-методологічний аналіз)», спеціальність 09.00.03 – Соціальна філософія та філософія історії.
У Донбаському державному педагогічному університеті працює з 1989 року.
Викладає курси «Філософія (філософія, релігієзнавство, логіка)», «Соціально-політичні студії», «Філософія освіти і науки», «Риторика».
Співавтор навчальних посібників «Онтологія людини», «Філософія. Кредитно-модульний курс», «Релігієзнавство», «Філософія, логіка, філософія освіти. Кредитно-модульний курс», «Філософія освіти і науки».
Член редакційної колегії Вісника Донбаського державного педагогічного університету. Серія: Соціально-філософські проблеми розвитку людини і суспільства з 2014р. по 2018р.
Член спеціалізованої вченої ради з філософії.
Сфера наукових інтересів – соціокультурні трансформації у контексті глобалізаційних процесів сучасності.
Алієва Ольга Георгіївна,
кандидат філософських наук, доцент
Закінчила педагогічний факультет Слов’янського державного педагогічного інституту у 1993 році. Навчалась в аспірантурі за спеціальністю 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії.
У 2004 році захистила дисертацію з теми «Онтологія техніки в соціокультурному контексті».
Викладає курси: «Філософія», «Філософія та методологія науки», «Філософія освіти», «Історія філософії». Має понад 30 наукових і науково-методичних праць.
Бондаренко Поліна Сергіївна народилась 12 лютого 1993 р. у м. Слов’янськ. У 2014 р. закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія» та отримала диплом бакалавра за напрямом підготовки «Історія». У 2016 р. закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка та отримала диплом магістра за спеціальністю «Політологія». У 2016 р. закінчила Державний вищий навчальний заклад «Донбаський державний педагогічний університет» та здобула ступінь бакалавра за напрямом підготовки «Соціальна педагогіка». З 1 жовтня 2016 р. по 30 вересня 2020 р. була аспіранткою кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаського державного педагогічного університету». З жовтня 2020 р. працює асистентом кафедри філософії, історії та соціально-гуманітарних дисциплін Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет». У травні 2021 р. захистила дисертації на тему «Жіночий досвід сталінських репресій 1930-х рр. (на матеріалах УРСР)» та отримала ступінь докторки філософії.
Воронова Надія Сергіївна,
кандидат філософських наук, доцент
Доцент кафедри філософії, історії та соціально-гуманітарних дисциплін ДВНЗ "ДДПУ". Коло наукових інтересів: естетика, етика, мистецтво, історія культура, мультимедійні технології, професійні компетентності.
Кандидатська дисертація на тему „Естетико-антропологічні виміри музики в контексті європейської філософсько-естетичної думки” зі спеціальності 09.00.08 – естетика, була захищена у 2010 році в спеціалізованій вченій раді Д 29.051.05 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (м. Луганськ). У 2013 році присвоєне вчене звання доцента кафедри естетики, історії та культури.
У 2020 році у спеціалізованій вченій раді Д 12.112.01 у ДВНЗ „ДДПУ” захищено докторську дисертацію „Система формування професійної компетентності майбутніх культурологів засобами цифрових технологій” зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. Основні положення дисертаційної праці відображено в 46 публікаціях (із них 36 одноосібних), зокрема: 1 одноосібна монографія; 3 розділи в колективних монографіях; 7 навчально-методичних посібників; 13 статей в наукових фахових видання України; 6 статей в періодичних виданнях зарубіжних країн та виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз, зокрема 2 статті в журналах, індексованих в наукометричній базі Web of Science; 16 публікацій апробаційного характеру та в інших виданнях.
Дьяковська Галина Олександрівна,
кандидат філософських наук, доцент
У 2006 році закінчила Слов’янський державний педагогічний університет зі спеціальності «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література та мова і література (англійська)» і здобула кваліфікацію учителя української мови і літератури, англійської мови та зарубіжної літератури. Після закінчення університету працювала старшим лаборантом, асистентом, старшим викладачем кафедри філософії, соціально-політичних і правових наук. У 2010 році закінчила заочне відділення економічного факультету Слов’янського державного педагогічного університету. Присвоєно кваліфікацію спеціаліста з обліку і аудиту.
У січні 2012 року успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук зі спеціальності 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії. Тема дисертаційного дослідження: «Наратив як форма буття соціальної пам`яті».
Із 2013 року працює на посаді доцента кафедри філософії, соціально-політичних і правових наук ДДПУ. Викладає курси: «Філософія», «Релігієзнавство», «Соціологія». Входить до складу редакційної колегії Вісника Донбаського державного педагогічного університету Серія: Соціально-філософські проблеми розвитку людини і суспільства.
Науковий доробок складає понад 30 наукових праць.
Мартинов Роман Сергійович,
кандидат філософських наук, доцент
У 2003 році закінчив Слов’янський державний педагогічний університет зі спеціальності «Психологія» і здобув кваліфікацію психолога.Після закінчення університета працював старшим викладачем кафедри філософії, соціології та права СДПУ. Навчався в очній аспірантурі зі спеціальності 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії, яку закінчив достроково у зв’язку з достроковим захистом кандидатської дисертації. У червні 2006 р. успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за темою «Феномен технократичної свідомості в соціально - філософському вимірі».Із 2007 року працює на посаді доцента кафедри філософії, соціально-політичних і правових наук ДДПУ. Загальний педагогічний стаж – 10 років. Мартинов Р.С. проводить лекційні та практичні заняття з курсів «Філософія», «Філософія та методологія науки», «Філософія. Логіка. Релігієзнавство», «Логіка».
Скиртач Віолета Михайлівна,
кандидат філософських наук, доцент
Закінчила філософський факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Навчалася в очній аспірантурі на кафедрі філософії філософського факультета КНУ ім. Тараса Шевченка.
У 1993 році успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за темою «Практично-духовне освоєння дійсності як філософська проблема» (спеціальність 09.00.01 – діалектика та теорія пізнання).
Із 1999 року працює на посаді доцента кафедри філософії, соціально-політичних і правових наук ДДПУ. Скиртач В.М. проводить лекційні та практичні заняття з курсів «Філософія та методологія науки», «Філософія», «Філософія. Логіка. Релігієзнавство», «Логіка» та ін.
Степанов Вячеслав Володимирович,
кандидат філософських наук, доцент
У 2003 році закінчив магістратуру Слов`янського державного педагогічного університету, з відзнакою за спеціальністю (8.01010301)
Із 2004 р. працює у Слов`янському державному педагогічному університеті
У 2009 році захистив дисертацію, (здобув науковий ступень кандидата філософських наук) у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара.
З 2011 року працює на посаді доцента кафедри.
Має понад 20 наукових і науково-методичних праць.
Викладає курси: «Соціологія», «Політологія», «Філософія».
Шалашна Наталія Миколаївна,
кандидат історичних наук, доцент
Тема дисертації «Розвиток історико-книгознавчої думки в Україні у ХІХ ст.», шифр – 07.00.08; рік захисту – 2004.
38 наукових статей, у тому числі 23 фахових, 1 методичний посібник, рекомендований Вченою радою ДДПУ.
Викладає курси: « Історія України і української культури»
Баклашова Тамара Михайлівна,
старший викладач кафедри
Тема наукової роботи: «Історіографія української революції 1917-1920 рр.»
12 наукових статей, у тому числі 5 фахових, 4 методичних посібника, рекомендованих Вченою радою СДПУ.
Викладає курси: « Історія України і української культури»
Шарніна Маріана Валеріївна,
асистент кафедри
Тема дисертації «Неоміфологічний світогляд українського Постмодерну»
Загальна кількість публікацій: 16
Викладає курси: «Історія української культури», «Професійна етика та естетика».
Допоміжний склад кафедри:
Белозьорова Рената Олегівна – старший лаборант кафедри
Бондаренко Ніна Анатоліївна – старший лаборант кафедри
Малікова Юлія Олександрівна – старший лаборант кафедри
Мартинова Світлана Петрівна – старший лаборант кафедри