Національно-патріотичне виховання є основоположним напрямом усієї виховної роботи з молоддю. Формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, формування громадянина – патріота України, підготовленого до життя, із високою національною свідомістю є основною метою заходів з національно-патріотичного виховання на дефектологічному факультеті.
Студенти нашого факультету підтримують дружні стосунки з учнями Слов’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів № 23 Донецької обласної ради, у якій навчаються та виховуються діти з вадами зору. Разом із заступником директора з виховної роботи Ванек Г. І. було сплановано та проведено ряд спільних з учнями заходів, спрямованих на вшанування захисників української державності, до Дня Соборності України, пам’яті жертв геноциду Українського народу, пам’яті Героїв Крут, ушанування української мови. Форми співпраці були різні: бесіди, диспути, уроки мужності, уроки етики, конкурси малюнків тощо. Перевага надавалась активним формам роботи, що передбачають самостійну та спільну діяльність, набуття дітьми та студентами соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу. Наприклад, із метою донесення до учнів ідеї соборності та суверенності держави, звернення уваги до українських державотворчих традицій було проведено бесіда «Українська революція та перша незалежність», перегляд документального фільму «Хроніки української революції», урок Соборності «Єднання заради Незалежності».
Особлива активність була проявлена студентами 1-го та 3-го курсу. «Вважаємо, що саме від нас залежить, як будуть підготовлені до активного життя ці діти, які самі потребують додаткової уваги та підтримки», вважає студентка 3-го курсу Ніколаєнко Дар’я. «Формування громадянина-патріота України, підготовленого до життя, із високою національною свідомістю, здатного до побудови сучасного суспільства, до демократії, толерантності поваги до прав та свободи особистості є важливим завданням для кожного навчального закладу, дитячого садку, школи чи вишу. Тому ми відвідуємо дітей із вадами зору і разом з ними мандруємо по сторінках історії української держави, намагаємося зберегти пам’ять про героїв України», говорить студентка 5-го курсу Бартиш Ганна.
У межах проведених заходів серед учнів 5 – 7 класів було проведено конкурс малюнків на тему «Ми – нація єдина, твої ми діти, Україно!». Діти малювали те, що їх хвилювало, що торкалося самих тонких струн душі. Це було українське село, козацьке село, природа, пересічні українці та захисники української держави, протест проти війни та мирне життя. Значне місце на всіх малюнках займала національна символіка України. За результатами конкурсу студенти організували виставки дитячих малюнків: «Моя країна Україна» та «Наша сила – в єдності».
Користь такої співпраці безумовна, немає сумніву, що й студенти, й учні дуже люблять свою Батьківщину й із переживанням ставляться до подій сьогодення. Усі вони бажають миру на нашій землі, щасливого майбутнього й процвітання України.
Ванек Ганна Іванівна разом зі студентами дефектологічного факультету
Виставка малюнків учнів 5-7 класів школи для дітей з вадами зору
Малюнки учнів спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів № 23
Ми - нація єдина, твої ми діти, Україно!
Студенти дефектологічного факультету - організатори конкурсу малюнків
Студентка дефектологічного факультету Ніколаєнко Дар'я з учнем
Творчій процес