Напередодні Міжнародного свята жінок 8 Березня студентський театр-студія «Гротеск» презентувала жінкам нашого університету незвичний сюрприз – у фойє головного корпусу відбулася виставка живих скульптур.
Так, саме живих скульптур! Актори завмерли на постаментах нерухомо! Натомість, аби надати руху мовчазній фігурі, достатньо було кинути символічну монетку і вона починала чи то вклонятися присутнім, чи то легко їх торкатися. Усі присутні залюбки фотографувалися з героями. Надихнула акторів-студентів на таке яскраве дійство їхня керівниця, режисер театру Філіпова Наталя Яківна.
У стінах нашого закладу на короткий час оселились персонажі зі світу літератури, кіно, міфології, історії.
Тут була справедлива Феміда (Аліна Павленко, Тетяна Каширська), відчайдушний Зорро (Микита Шмонін), неперевершена цариця Нефертіті (Тамара Арутюнова). Неначе зі сторінок книжок Дж. Толкіна на п'єдестал зійшов надзвичайно шляхетний ельф Лєголас (Ганна Шачаніна).
Прилетіла на своїй парасольці й відома на весь світ няня, міс Бездоганність – Мері Поппінс. А допомогли їй в цьому Лада Володченко й Інесса Пильникова.
Усіх вразила найвеличніша постать Золотого століття Олександр Сергійович Пушкін, що її втілив у скульптурі Потривай Антон. Пам’ятника великому поетові заслуговує кожне місто, а в наших стінах з’явився свій варіант. І поруч, звичайно, його вірна супутниця – чарівна Наталя Гончарова (Діана Колодяжна).
Казкова героїня царівна-лебідь (Аліна Карасьова) дуже сподобалась дітям, які відвідали виставку.
Забігла на хвильку і знайшла свій черевичок чудова Попелюшка (Анастасія Коновалик). Шкода тільки, була вона без принца. Отже вакансії відкриті.
А витончені статуетки з японського фарфору надали виставці дійсної вишуканості (Арина Кушнарьова і Флора Мамедова).
Неможна не відзначити нашого гіда – майстра, чудесника й натхненника Владислава Талалаєва. Костюми з його рук перетворювалися на витвори мистецтва!
Результат перевершив усі очікування. Дехто не на жарт був здивований, дізнавшись, що скульптури – це живі люди, до того ще й наші студенти! Присутні дякували за таке привітання з Жіночим днем і ділилися враженнями. Усі зійшлися на тому, що такого в нашому місті ще не було.
Акторами було зроблено велику роботу, за яку їм подякувала, насамперед, натхненниця театру, ректор ДДПУ Світлана Олександрівна Омельченко. Усі отримали неабияке задоволення – і «скульптури», і гості. І хоча актори дещо втомилися, їхні обличчя після проекту сяяли щастям. А запрошення виставитися так само у міському Палаці культури ім. Леніна 9 березня стало справжнім визнанням аматорського таланту.
27 березня світ відзначатиме Міжнародний день театру. Й отже ми знову матимемо змогу оцінити мистецтво своїх артистів. В університеті відбуватиметься вистава з нагоди свята за участю нашого театру. Приходьте обов’язково!