У 2013 році Верховна рада України ухвалила рішення про відзначення 150-річчя з дна народження відомої української письменниці Ольги Кобилянської. Масштабна низка святкових урочистостей пройшла у Чернівцях, Румунії та Польщі. Цій події була присвячена й наукова конференція, яка відбулася у Чернівецькому національному університеті.
Велика увага до постаті письменниці цілком закономірна. О.Кобилянська однією з перших жінок-письменниць в українській літературі звернулася до показу жіночої особистості, порушивши питання про талант, здібності та розвиток жінки як людини. Критики кінця ХІХ – початку ХХ століття вважали, що стиль О. Кобилянської простий та елегантний на практиці виконує функцію художнього катарсису.
Колегою по перу та доброю приятелькою письменниці була Леся Українка, яка також внесла в художній простір української кінця ХІХ – початку ХХ століття нові теми та ідеї. Попередницею талановитих жінок-письменниць вважають Марко Вовчок, якій у 2013 році виповнилося 180 років від дня народження.
З цієї нагоди 17 грудня в Донбаському державному педагогічному університеті відбувався брейн-ринг на тему: «Феміністична течія в українській прозі».
Ведучою та організатором заходу була доцент кафедри української мови та літератури Н.П. Лапушкіна. За звання «кращих знавців української феміністичної прози» змагалися студенти третіх курсів українського та україно-англійського відділення. Студенти продемонстрували високий рівень знання текстів, обізнаність у культурному просторі епохи та вміння науково переконливо й грамотно аналізувати відомі твори українських письменниць. Оцінювало змагання журі, до складу якого входили викладачі філологічного факультету – М.В. Сіробаба, О.В. Карабльова та Л.Б. Жижченко. Знання команд були однаково високими, тому результатом гри стала дружня нічия.
Л. Жижченко, канд.філолог.н.,
ст.викладач кафедри української мови та літератури