Про нагальне говорили 25 вересня на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти на воркшопі "Інклюзивний підхід в освіті", організованому кафедрою природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті. Напрям, про який ще кілька років тому мало що кому було відомо, тоді як у розвинених країнах це давно було нормою. Адже підґрунтям є усвідомлення того, що освіта має бути такою, що забезпечує однакове ставлення до всіх людей, натомість створювати спеціальні умови для дітей з особливими освітніми потребами, не припускаючи будь-якої їхньої дискримінації.
Для важливої бесіди запросили стейкхолдерку ОП «Початкова освіта», членкиню предметної експертної комісії з проведення антидискримінаційної дисципліни Міністерства освіти і науки України, сертифіковану експертку з недискримінації в освіті, методистку ГО "ЕдКемп Україна" Ганну Єфімцеву.
Спікерка висвітлила основні аспекти інклюзивного освітнього процесу порівняно с традиційним, розкрила його функції, схарактеризувала категорії дітей з особливими освітніми потребами, акцентувала на особливостях інклюзивної школи, принципах універсального дизайну в освіті та довела абсолютні переваги інклюзивного підходу не тільки для дітей цієї категорії, але й для інших, їхніх батьків, учительства, адміністрації та, із рештою, для суспільства.
Ми впевнені в безсумнівній актуальності обраної для воркшопа теми не тільки для майбутніх учительок/ів початкової школи, а й для майбутніх фахівців/чинь із фізичної культури, фізичної терапії та ерготерапії, для яких отримані знання обов'язково стануть у пригоді в подальшій професійній діяльності.
Дякуємо спікерці за ґрунтовну доповідь, студентству нашого факультету і факультету фізичного виховання та колегам за співпрацю!