У 2023 році 29 студентів та аспірантів стали учасниками польсько-українського проєкту «Разом у майбутнє» від Університету імені Адама Міцкевича в Познані (Польща). Упродовж шістьох місяців здобувачі вищої освіти нашого університету разом із польськими викладачами й студентами, представниками українських вишів працювали над 9-ма різними спільними освітньо-науковими міні-проєктами з певної тематики (арт-терапія та мистецтво в освіті, конкретні освітні потреби, міжкультурна освіта, громадянська освіта, засоби масової інформації, волонтерство).
Результати спільної праці були представлені делегацією ДДПУ (15 осіб) та здобувачами вишів-учасників проєкту під час конференції «Разом у майбутнє» в Познані 28 червня 2024 року, яка відбулась у межах літньої школи від Університету імені Адама Міцкевича з 24 до 28 червня.
Програма була насичена цікавими зустрічами, лекціями, воркшопами, цікавими розмовами та розвагами. На лекції про активізаційні методи в освіті дізналися про різні підходи до залучення дітей до навчання – групова робота, проєкти, дискусії, використання інтерактивних технологій тощо. Також обговорювали переваги цих методів порівняно з традиційними підходами до навчання. На лекції про розвиток психологічної стійкості дізналися про різні стратегії та методи, які можуть допомогти людям зміцнити свою психологічну стійкість. Вивчали базові застосування в реальному житті та обговорювали їхню ефективність. Під час лекції «Міжкультурний воркшоп» брали участь у вивченні та обговоренні різних аспектів міжкультурної комунікації. Це охоплювало розуміння та повагу до різних культур, навички міжкультурного спілкування, вивчення різних культурних традицій та звичаїв, розуміння впливу культурних різниць на спілкування та сприйняття. Також брали участь у дискусіях, аналізували кейси, щоб краще зрозуміти та оцінити міжкультурну динаміку. На інтеграційних воркшопах проводили у групах різноманітні активності та вправи, спрямовані на покращення комунікації, співпраці та взаєморозуміння між учасниками групи. У неформальних розмовах обговорювали свої власний досвід, ідеї, проблеми та рішення в різних форматах. Це було спілкування, де кожен міг поділитися своїми напрацюваннями, почути інші думки та поради. Це був неймовірно цікавий та наповнений спілкуванням, навчанням, розвитком та розвагами тиждень.
Насамперед дякуємо нашим польським партнерам в особі пані ректорки, проф. Богуміли Каневської за підтримку української освіти та науки в умовах війни. Слова окремої вдячності проректору з міжнародної співпраці УАМ проф. Рафалу Вітковському за зміцнення освітнього та наукового партнерства з вишами України, зокрема ДДПУ, та Костянтину Мазуру за новий етап співпраці між нашими ЗВО й можливості для здобувачів вищої освіт нашого закладу. Дякуємо декану факультету освітніх досліджень УАМ, проф. Кінзі Кушак, проф. Гражині Барабаш, студентці УАМ Вероніці Солошенко за ідею, натхнення, фаховість, підтримку, неймовірний результат та взірцеву командну гру.
Окремо дякуємо в.о.ректора ДДПУ проф. Світлані Омельченко за потужний розвиток вишу, що відкриває для здобувачів нові горизонти.
Гарно дякуємо першій проректорці проф. Ользі Набоці за можливість реалізувати права студентів на академічну мобільність. Наші слова вдячності проректору з науково-педагогічної роботи проф. Станіславові Чайченку за потужний розвиток міжнародної співпраці вишу. Окремо дякуємо директорці Українсько-польського міжнародного центру освіти і науки ДДПУ доц. Олені Колган за координацію проєкту з боку ДДПУ та нову віху в історії українсько-польської співпраці вишу, розширення можливостей для здобувачів університету. Красно дякуємо зав. аспірантури ДДПУ доц. Тетяні Шульзі, деканам, заступникам деканів факультетів за підтримку й сприяння під час роботи над проєктом. Також наші слова щирої вдячності науково-професорському складу університету за високий рівень знань, що дозволяє гідно представляти освіту й науку Донеччини на рівні Європи.