16 травня студенти факультету спеціальної освіти відзначали День вишиванки.
Здобувачі 3 курсу факультету (куратор – доц. Кордонець В.В.) провели кураторську годину, на якій зазначили, що це свято стало відоме не тільки в Україні, але і за її межами, і ось уже понад 18 років українці в цей день одягають серце етнічної спадщини – вишиванки, чим демонструють незламність свого народу.
Українська вишиванка має свої традиційні особливості в різних регіонах. Широко відома полтавська техніка вишивки білою ниткою по білій тканині. У кримських вишиванках часто використовуються рослинні та квіткові візерунки, у чернігівських – тонкі та мініатюрні стібки, закарпатські багаті на яскраві та строкаті різнокольорові малюнки, а донецькі оздоблені мережкою та вирізуванням.
Першокурсники разом із куратором, доц. Малій Н.Ю., також зібралися, аби відзначити святковий день. Вони відзначили, що День вишиванки – одне з найкрасивіших і найзначущих свят нашої культури, це день, коли кожен українець й українка з особливою гордістю вдягають свої вишиті сорочки, тим самим ушановуючи національні традиції, демонструючи любов до рідної землі. Вишиванка – це більше, ніж просто одяг. Це символ нашої національної ідентичності, мудрості предків та спадщина, яку українці передають прийдешнім поколінням. Кожен візерунок на вишиванці має своє значення та історію, що сягає корінням у глибину віків.
Плекаємо традиції – у них пам’ять народу! Слава Україні!