Майстер-клас «Ізотерапія: самовираження особистості через мову образів, символів та кольорів»
24 квітня 2024 року відбувся фінальний захід психомарафону арт-технологій, що присвячений 85-річчю ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» у рамках святкування Всеукраїнського дня психолога. До майстер-класу були долучені викладачі і студенти. Спікером заходу «Ізотерапія: самовираження особистості через мову образів, символів та кольорів» була Лісова Тетяна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія, ОП «Практична психологія» (2 курс) (науково-методичний консультант Ендеберя Ірина Володимирівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»). Спікерка ознайомила присутніх із сутністю методу та запропонувала до виконання декілька технік методу, що були націлені на пізнання себе та ознайомлення з. ізотерапією.
Для теоретичного ознайомлення спікеркою були представлені основи застосування шзотерапії у роботі психолога та розкрити основні техніки для роботи з емоціями та почуттями («Монотипія», «Каракулі», «Розморозка емоцій»), з Я-концепцією самоповага, самоприйняття, самооцінка, самоцінність) («Особистий герб»), з мотивацією і цілепокладанням («Стихії і елементи»), з картиною світу і ціннісно-смисловою сферою («Моє життя як…»), зі стосунками (дитячо-батьківськими, сімейними, парними) («Зустріч двох кольорів», «Сім’я в образах квітів»), з жіночністю та сексуальністю («Відтінки моєї жіночності»), з груповими процесами та тімбілдингом (конкуренція, лідерство, конформізм, групові ролі) («Груповий малюнок», «Сніданок-обід-вечеря»). На практиці були виконані такі техніки: для роботи з емоціями та почуттями («Чоловічки з каракуль»), з ресурсними станами («Подушка безпеки»), з Я-концепцією (самоповага, самоприйняття, самооцінка, самоцінність) («Я-супергерой»).
Під час майстер-класу учасники опанували новий матеріал щодо ізотерапії, а також відпрацювали практичні навички роботи в даному напрямі шляхом створення власних малюнків та процесом рефлексії цього процесу творчості і безпосередньої роботи зі своїм ізопродуктом.