Міжнародна співпраця в умовах невизначеності 26 жовтня 2023 року на базі Донбаського державного педагогічного університету було проведено круглий стіл «Міжнародна співпраця в умовах невизначеності: досвід ДДПУ та Університету Масарика».
Захід був присвячений нагальним проблемам і викликам вітчизняної та європейської освіти, особливостям участі в міжнародних проєктах та грантових програмах, академічній мобільності здобувачів і викладачів під час воєнного стану, перспективним напрямам міжнародної співпраці.
У заході взяли участь 77 осіб, з них 32 викладачі ЗВО. Присутні отримали можливість дізнатися більше про: міжнародний проєкт «Зміцнення потенціалу педагогічних університетів України», що реалізується Університетом імені Масарика (м. Брно, Чехія) за підтримки Чеської агенції розвитку, та результати і перспективи участі в ньому ДДПУ (доповідач доцент Марина Бутиріна); особливості системи освіти у Чеський Республіці (доповідач професор Оксана Ступак), труднощі адаптації українських студентів у європейському виші (доповідач доцент Софія Березка), наявні результати та альтернативні напрями в міжнародній академічній мобільності ДДПУ (доповідач доцент Олена Колган); стан міжнародної діяльності ДДПУ під час воєнного стану, проблеми і виклики реалізації міжнародних угод, а також перспективи подальшого (доповідач професор Станіслав Чайченко).
В обговоренні взяли участь: декани Світлана Саяпіна та Олександр Кадубовський, які поділилися досвідом академічної мобільності студентів, аспірантів та викладачів факультету гуманітарної та економічної освіти і фізико-математичного факультету, а також підкреслили важливість цього досвіду для майбутньої акредитації освітніх програм; декан Ярослав Співак, який розповів про міжнародні стажування викладачів і здобувачів педагогічного факультету та імплементації набутого досвіду в освітній процес; завідувач аспірантури Шульга Т.В. поділилася досвідом особистої участі в черговій літній школі Університету ім. Адама Міцкевича в Познані (Республіка Польща); начальник відділу кадрів Євген Сілін відмітив особливості роботи кадрового підрозділу університету під час воєнного стану, поділився досвідом своєї участі у міжнародному проєкті з кібербезпекти та наголосив на важливості імплементації набутого досвіду.
Захід проводився за підтримки фонду «Science at Risk», місія якого допомогти українським ученим, що потерпають від війни, бути почутими й видимими у світі, а також сприяти збереженню та відновленню української науки.