18–19 травня на філологічному факультеті було проведено низку заходів у межах Всеукраїнської науково-практичної конференції "Перспективні напрями сучасної науки та освіти". Особливої святковості цьому заходу додавало те, що він збігся з Днем вишиванки.
У святковій робочій атмосфері відбулися пленарне та секційні засідання на трьох кафедрах факультету. У роботі секції взяли участь викладачі кафедри, стейголдери, учителі української мови та літератури ЗЗСО і, головне, здобувачі філологічного факультету.
Кафедра іноземних мов провела секційне засідання під загальною назвою "Освітні технології: іншомовна парадигма". Доповіді, які прозвучали на секційному засіданні кафедри германської та слов'янської філології були присвячені сучасним проблемам методики викладання іноземних мов, теорії і практики перекладу, теоретичним аспектам англійської та німецької мов. Матеріали та тези доповідей знайшли відображення у випуску 12 збірки наукових праць ДДПУ.
Кафедра української мови та літератури була представлена на двох секційних засіданнях. У засіданні секції «Українська мова», крім студентів та викладачів, узяли участь стейкхолдери ОПП "Середня освіта (Українська мова і література). Середня освіта (Мова і література (англійська))" Г. О. Савченко, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель англійської та української мови ЗОШ № 7 м. Слов'янська та О. М. Сулакова, заступник директора з навчальної роботи, учитель української мови та літератури ЗОШ № 10 м. Слов'янська. Дискутивні запитання до доповідачів та аргументовані відповіді на них довели фаховість підготовки здобувачів філологічного факультету. Засідання секції мови відбулось у доброзичливій атмосфері, що посприяло виникненню бажання нових наукових злетів та подальшої творчої філологічної наснаги.
Найчисельнішою була секція «Українська література». У межах її роботи було представлено доповіді з літературознавства та методики літератури, які викликали кілька наукових дискусій. Членами кафедри був відзначений високий науково-педагогічний рівень підготовки доповідачів і логічно й послідовно побудовані виступи. Наприкінці роботи секції було визначено найбільш ґрунтовні виступи, якими стали доповіді В. Чаус, І. Бодрої, А. Моргуна, О. Гозбенко, Н. Черенкової, В. Мірошниченка, Є. Рогози й О. Маренич.
На 18 травня припала ще одна цікава подія. Це участь члена проблемної групи ДДПУ "Польська мова", студента філологічного факультету ДДПУ Данила Ревуцького в Міжнародній науковій конференції "Nauczanie języka polskiego jako obcego wobec wyzwań współczesnego świata" у Щечинському університеті (Польща). Євроінтеграція в дії.
Підкорюємо нові висоти разом зі здобувачами вищої освіти Донбаського державного педагогічного університету.