Засідання наукової секції кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті, яке відбувалося 18 травня, містило величезну родзинку у вигляді маленьких науковців із Миколаївського ЗЗСО №3. У межах роботи секції відбулась, так би мовити, традиційна, але цього разу афілійована Восьма наукова дитяча конференція «Комп’ютер і Ми», яка була припинена через ковідний карантин і повномасштабну війну. І викладачів, і студентів уразили програмні продукти, що їх створили та презентували юні майбутні IT-шники в середовищі програмування Scratch 2. І отримали сертифікат участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Перспективні напрями сучасної науки та освіти».
А ще свої перші кроки в науку зробили наші студентки-першокурсниці, презентувавши свої наукові розвідки. Настя Рутковська досліджувала розробку системи математичних знаків, Ірини Слищенко складала математичний календар. Дівчата під керівництвом доцента кафедри Олександра Кошелєва зробили прекрасні доповіді, які викликали неабияку зацікавленість.
Також жваво обговорювали наукові доробки магістранток: Філіної Олени «Опанування програмного середовища scratch здобувачами початкової освіти», науковий керівник доцент Пучков І.Р.; Стадник Ольги «Модель формування медіаграмотності здобувачів початкової освіти засобами інтегрованого курсу «Мистецтво», науковий керівник доцент Євтухова Т.А.
Завжди вкрай корисним буває досвід учителів-практиків. Ми давно співпрацюємо з нашою випускницею, учителькою слов’янської школи №10 Юлією Пожитько. Її доповідь про Хібукі-терапію викликала найжвавіше обговорення і бажання познайомитися з цим ближче.
Завершили виступи на секції ті, хто готує вчительство – викладачі. Професорка кафедри Вікторія Гринько, керівниця Центру СЕЕН у нашому виші, познайомила нас із масштабним експериментом – Міжнародним дослідженням соціально-емоційних навичок, у якому задіяні п’ятнадцять країн і майже всі регіони України, 232 школи. Регіональними координаторами цього дослідження стали сама Вікторія і завідувачка кафедри Тетяна Євтухова.
Вона у свою чергу доповіла присутнім про набуті нещодавно навички, які вона здобула разом із асистентом кафедри Наталією Корягіною, опанувавши курс від The LEGO Foundation «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти і практики психосоціальної підтримки». Новий досвід утілюється в навчальних дисциплінах, що їх можуть обрати наші студенти для вивчення.
Таким був цей науково-вишиванковий день. Адже конференція припала на Всесвітній день вишиванки, і всі присутні залюбки його відзначили.