Протягом останніх двох тижнів лютого в усіх групах філологічного факультету було проведено заходи щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих через російську агресію з 2014 року, відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим.
20, 23, 24, 26 лютого – цьогоріч ці дати як ніколи резонують із тими подіями, які відбуваються навколо. Уже 9 років 20 лютого ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – українців, які змінили перебіг історії нашої держави. Революція Гідності стала наймасовішою, найтривалішою та найтрагічнішою протестною акцією. Це була фактично перша битва російсько-української війни за наші цінності, за європейське майбутнє та свободу.
26 лютого в Україні відзначають День спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У цей день у 2014 році перед будівлею Верховної Ради Криму відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
Варто постійно нагадувати молоді про ціну свободи. Сьогодні спротив російські агресії чинить уся наша країна. Віримо, ми обов'язково витримаємо російську навалу, повернемо український Крим, збережемо свободу.