Найпоширеніші питання, із якими можуть стикнутися мирні жителі через військові дії: «Як жити далі?», «Що буде?», «Як планувати майбутнє в умовах війни?», «Як подолати тривогу?» тощо. Підтримка – самостійна чи зовнішня – потрібна обов’язково. Так, за ініціативи кандидата психологічних наук, доцента кафедри загальної психології І.Ю. Остополець та студентського самоврядування факультету фізичного виховання ДДПУ 22 червня 2022 року відбувся цікавий тематичний онлайн-захід «Розмова з психологом. Як виживати в умовах невизначеності?».
У відеозустрічі брали активну участь студенти нашого факультету, Івано-Франківського юридичного інституту, Національного університету «Одеська юридична академія», випускники закладів загальної середньої освіти, викладачі та практичні психологи.
Модераторка заходу І.Ю. Остополець розкрила сутність базових психологічних понять, які визначають толерантність особистості до невизначеності. Надала конкретні поради, як підтримувати, зміцнювати особистісні ресурси, зберегти психологічне здоров’я у критичних ситуаціях.
Кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Г.М. Свіденська повідомила про особливості збереження родинних стосунків та теплих почуттів під час вимушеної еміграції й розлуки з близькими.
Своїм досвідом виживання поділилася практичний психолог з м. Маріуполь Н.О. Москвіна. Вона зауважила на особливості жити у ситуації «тут і тепер», не відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні, цінувати навіть маленькі радощі життя.
Вправи надання самодопомоги у стресовому стані продемонструвала практичний психолог З.М. Мартиненко (м. Лиман Донецької області).
Дякуємо нашим психологам за професіоналізм, самовідданість справі, за те, що ви поряд та надаєте таку необхідну й своєчасну підтримку!