20 травня о 10.00 на платформі Google Meet відбулося пленарне засідання ХХVIII Всеукраїнської науково-практичної конференції «Фізичне виховання і спорт в навчальних закладах України на сучасному етапі: стан, напрямки та перспективи розвитку», у якому брали активну участь викладачі, студенти факультету фізичного виховання ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та стейкхолдери ОП «Середня освіта (Фізична культура)».
Конференція зібрала науковців із різних куточків України та Молдови. У ній були представлені виші Чернігова, Києва, Запоріжжя, Житомира, Полтави, Кропивницького, Слов’янська та ін. Від нашого вишу з вітальним словом виступив декан факультету фізичного виховання, к.пед.н., доц. О.І. Холодний. Він привітав учасників наукового форуму зі святом науки і побажав високих досягнень не лише у спорті, а й у науково-дослідній роботі. Подякував кропивничанам за відмінну організацію заходу, дружні стосунки та плідну співпрацю.
З привітаннями також виступали Л.В. Клочек – д.психол.н., доц., в.о. проректора з наукової роботи Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; Г.П. Грибан – д.пед.н., проф., заслужений діяч науки і техніки України, академік Національної академії наук вищої освіти України, дійсний член (академік) Української академії наук, академік Академії наук вищої школи України, професор кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення Житомирського державного університету імені Івана Франка та інші.
Від ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» з доповіддю на тему «Використання цифрових технологій в процесі викладання психологічних дисциплін на факультеті фізичного виховання», виступила І.Ю. Остополець – к.психол.н, доцент кафедри загальної психології. Вона повідомила про власний досвід використання платформи Google Meet та інтернет-сервісів LearningApps, «Мind map», Kahoot! із метою створення інтерактивних завдань для здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура). Доповідь відзначена актуальністю порушеної проблематики, ґрунтовністю розкриття, яскравою візуалізацією представлених вправ та практичною спрямованістю. Ірина Юріївна підкреслила важливість упровадження цифрових технологій в освіті не тільки як використання нових онлайн-інструментів, а й задля створення середовища існування, що відкриває нові можливості для професійної діяльності викладачів, навчання студентів, оскільки цифрові технології інтенсифікують комунікативні зв’язки всіх учасників освітнього процесу, створюючи умови для самореалізації, співпраці, рефлексії. Співавтором дослідження є наш стейкхолдер – О.І. Новіков, директор Краматорської загальноосвітньої школа I-III ступенів № 2.
Дякуємо нашим колегам, партнерам, стекхолдерам та організаторам конференції за порозуміння та бажання вдосконалювати науковий рівень освіти України! Наближаємо перемогу разом!