25 листопада на платформі Google Meet відбулося пленарне засідання VІ-ої Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі». Модератор конференції: професор Технічного університету в Катовіце, к.е.н., доц. Бердянського державного педагогічного університету Тетяна Несторенко.
Кожний рік збільшується кількість вишів-співорганізаторів конференції: якщо ще 3 роки тому на зв’язок через Skype виходили три виші (два українських та польський), то вже цього року активну участь взяли більше 10 закладів вищої освіти з різних регіонів України, Польщі, Словаччини. У пленарному засіданні брали участь близько ста осіб: викладачі, студенти, аспіранти, науковці і практики, які опікуються різноманітними аспектами підвищення якості життя людей. Зростання кількості співорганізаторів та учасників конференції свідчить про актуальність означеної проблеми як в Україні, так і в країнах Європейського Союзу.
З вітальними словами до учасників конференції звернулися декан Вищої школи управління і адміністрації в Ополе проф. Я. Ратайчик, ректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка д.пед.н., проф. Ю. Лянной, начальник відділу міжнародних зв’язків Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького д.пед.н., проф К. Аверіна, заст. декана факультету фізичного виховання ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» к.пед.н., доц. Ю. Мусхаріна. Усі підкреслили важливість зустрічі й актуальність проблеми, яка порушується на науковому форумі. Особливо цінним є співпраця науковців різних галузей та з різних країн для вирішення актуальних завдань цієї проблеми.
З доповіддю щодо особливостей покращення транспортних послуг населення і підвищення ефективності транспортної інфраструктури як передумови забезпечення якості життя мешканців міст виступив професор польського вишу В. Волнаркевич. Цікавими наробками з вивчення психологічних особливостей життєстійкості особистості, зокрема шляхом впровадження інноваційних технологій, поділилася ст. викл. кафедри психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Варіна Ганна.
Серед проблем, які розглядалися на конференції, особлива увага приділялася методологічним та методичним засадам вивчення феномена «якість життя»; особливостям використання фінансових і економічних інструментів для підвищення якості життя населення; ролі і місцю фізичної культури і спорту у формуванні здорового способу життя як основи підвищення її якості; духовності і гуманізму як фактори зміцнення особистісного ресурсу та підвищення якості життя; впливу засобів та каналів комунікації на якість життя людей; механізмам юридичної відповідальності в умовах глобалізації тощо.
Значний інтерес учасників конференції викликав виступ професора Вищої школи економіки і суспільного адміністрування Н. Дубровіної. Вона продемонструвала результати наукових досліджень інтернаціонального колективу щодо економічної складової в організації медичних послуг населенню в різних країнах світу.
Аспірант з Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії М. Балух надав інформацію про можливість ефективного рішення завдань здоров’язбереження засобами фізичної культури.
Підсумки проведення пленарного засідання конференції зробила к.психол.н., доц. кафедри загальної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» І. Остополець
На секційних засідання було презентовано результати досліджень викладачів ДДПУ Ю. Мусхаріної, О. Холодного, І. Остополець, Т. Турки, Л. Степаненко, Л. Дейниченко та інш. Брали участь у конференції здобувачі вищої освіти магістерського рівня ДДПУ: Л. Аракелян (факультет фізичного виховання), А. Заїка (фізико-математичний факультет), Е. Чепіга (факультет фізичного виховання), О. Гончарова (факультет фізичного виховання), О. Котляров (факультет фізичного виховання), О. Науменко (факультет фізичного виховання), К. Зайцева (факультет фізичного виховання) та інш.
Як повідомила модератор конференції, результати досліджень учасників конференції будуть опубліковані у колективній монографії академічного видавництва Вищої школи управління і адміністрації в Ополе. Розміщення монографії заплановано на сайтах вишів-співорганізаторів конференції.