18 жовтня 2021 року Донбаський державний педагогічний університет онлайн розпочав реалізацію проекту "Цифровий освітній простір: українсько-польський досвід". Захід буде здійснено із 18 до 22 жовтня в межах діяльності Українсько-Польської Ради обмінів молоддю та за фінансової підтримки Мінмолодьспорту. Це стало можливим завдяки тому, що проект визначено одним із переможців Конкурсу Міністерства молоді та спорту України в рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2021 році. Партнером проекту є Жешувський університет (Польща). Учасниками проекту є 5 осіб із ДДПУ, 5 осіб - представники Жешувського університету, зокрема серед 10 учасників проекту - 3 викладачів та 7 здобувачів вищої освіти з вишів-партнерів проекту.
Учасників проекту, науково-методичного семінару та круглого столу, які буде проведено в межах реалізації проекту, привітала ректор ДДПУ професор Світлана Омельченко, від Жешувського університету - проректор Ельжбета Рокош, керівниця реферату з питань науково-освітньої співпраці Посольства Республіки Польщі в Києві Єва Матушек-Загата, заступник Генерального Консула Республіки Польща в Харківській області Міхал Банащ, директор Інституту полоністики Жешувсього університету Малгожата Кулаковська, завідувач сектору з питань науки та вищої освіти Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Валентин Тарасов, 4-разовий паралімпійський чемпіон, кавалер ордену "За заслуги" 1,2 ступенів, повний кавалер ордену "За мужність", заслужений майстер спорту України, асистент кафедри методики викладання спортивно-педагогічних дисциплін ДДПУ Олександр Мащенко та директор Українсько-польського міжнародного центру освіти і науки, доцент кафедри української мови та літератури ДДПУ Олена Колган.
У межах діяльності науково-методичного семінару проекту почали працювати дві секції семінару з питань цифрової освіти, зокрема Секція 1. Цифрове контент-навчання у ЗВО. Секція 2. Цифрові технології в освітньому процесі ЗЗСО. У четвертий день реалізації проекту заплановано роботу круглого столу «Цифрова освіта в інклюзії: від теорії до практики».
До початку проекту на допомогу спеціалістам двох країн видано збірник наукових праць "Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти. Методичні матеріали до проекту "Цифровий освітній простір: українсько-польський досвід", яке є фаховим виданням, що індексується, зокрема в міжнародній базі даних Index Copernicus та ін.
Усього учасниками заходу в межах реалізації проекту зареєстровано близько 200 осіб, представників України й Польщі, науковців, учителів, студентів, учні та ін. фахівців двох країн.
Олена Колган, директорка Українсько-польського міжнародного центру освіти і науки, доцент кафедри української мови та літератури Донбаського державного педагогічного університету