У межах Дня науки на філологічному факультеті відбувся ряд заходів, спрямованих на популяризацію наукових досліджень, обмін досвідом та залучення молоді до науки. 19 травня на кількох кафедрах філологічного факультету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Перспективні напрями сучасної науки та освіти».
Цікаві виступи, наукова дискусія, яскраві презентації та актуальна тематика – усе це сприяло плідній та різногранній роботі викладачів, студентів та гостей на секціях «Українська література» та «Українська мова». Показово, що доповіді студентів стали яскравим підтвердженням популяризації науково-дослідницької роботи студентів та викладачів кафедри. Цікавість у слухачів викликали доповіді студенток І. Бодрої (3У), К. Кононової (ЗУА), Є. Рухленко (4УА), В. Чаус (4У). Доповідь А. Моргуна (2У) з актуальних проблем мовознавства викликала багато запитань та жваву дискусію. Дякуємо за гарну організацію роботи секції доц. Лапушкіній Н.П., Поляковій Т.В. Найкращі доповіді увійшли до матеріалів збірника «Перспективні напрямки сучасної науки та освіти» (випуск 13, 2021)
20 травня на кафедрі української мови та літератури відбувся науково-методичний семінар із міжнародною участю (Міжнародна Академія Інформатизації, Казахстан, м. Алмати) «Інформаційно-духовне відродження світової спільноти в добу цивілізаційної глобалізації», присвячений 25-й річниці відновлення філологічного факультету ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та Дню науки.
З вітальним словом виступили проф. Набока О. Г. та проф. Чайченко С. О., наголосивши, що вирішення актуальних інформаційно-духовних проблем на міжнародному рівні полягає в розробці та втіленні нових форм інтеграції наукової та освітньої діяльності з провідними українськими та казахстанськими університетами.
Метою науково-методичного семінару було визначення дискурсивних напрямів досліджень у галузі мовознавства, літературознавства, філософії, педагогіки та з’ясування комунікативних аспектів їхньої соціокультурної залежності як частини глобального інформаційно-комунікаційного процесу. З доповідями виступали науковці нашого університету проф. Біличенко О.Л., доценти Ішутіна О.Є., Падалка Р.М., Решетняк О.О., Ляшов Н.М. та гості. Модерувала захід доцент Лисенко Н.В. Результатом науково-методичного семінару стала пропозиція проведення спільних заходів на теми, спільні та актуальні для обох країн.
Долучайтеся до нових відкриттів, досліджуйте, пізнавайте, розвивайтеся. З Днем науки!