20–21 квітня 2021 р. на платформі Zoom відбувалася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції та концептуальні напрями розвитку інклюзивних практик». Організатор заходу – Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. Про актуальність теми конференції свідчить кількість партнерів-співорганізаторів: 17 вітчизняних і 9 зарубіжних закладів вищої освіти та організацій, які мають безпосередній стосунок до проблем інклюзивної освіти, реабілітації, охорони здоров’я.
У конференції взяли активну участь викладачі та студенти факультету фізичного виховання ДДПУ. Заходи у межах конференції були теоретичного та практичного спрямування. Так, під час пленарного та секційних засідань було висвітлено теоретичні підходи до розвитку інклюзивних практик; інноваційні технології та сучасні тенденції реалізації психолого-педагогічного супроводу родин, які виховують дітей з особливими потребами; особливості корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими потребами, у тому числі і з фізичного виховання, створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти для учнів та студентів з обмеженими освітніми потребами.
Під час роботи всі присутні мали можливість обговорити актуальні проблеми інклюзивної освіти, ознайомитися з досвідом роботи освітян із різних куточків України та світу, подивитися майстер-класи і навіть узяти активну участь у них, виконуючи інтерактивні завдання у віртуальних кімнатах. Жваву зацікавленість викликала запропоновані організаторами лінійки майстер-класів:
– «Життєстійкість та криза. Ресурси та можливості» (тренерка: Титаренко О., м. Мелітополь);
– «Мануальна терапія як метод профілактики захворювань опорно-рухового апарату» (тренер: Савенко О., м. Житомир);
– «Писанка» – практичний показ-тренінг музично-оздоровчого заняття з дітьми з ООП, проведеного у ІРЦ «Школа життя» (тренерки: Трофімченко І., Шаронова В., Таушан О., м. Хмельницький);
– «Трансформаційна ресурсна гра «Розправ крила» (тренер: Шевченко С., м. Мелітополь);
– «Синдром професійного вигорання та як йому запобігти» (тренер: Мулярчук Г., м. Житомир);
– «Сучасні арт-технології в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Практичне впровадження техніки об՚ємної пісочної мандали «Грані власного Я» (тренер: Варіна Г., м. Мелітополь);
– «Формування інклюзивного середовища у закладі освіти» (тренер: Горбенко І., м. Переяслав-Хмельницький);
– «Соціальні медіа та мій цифровий слід» (тренер: Фролова О., м. Бердянськ).
Програмою роботи конференції також передбачено публікації статей у фаховому науковому журналі «Психологія та соціальна робота», категорії Б, та підготовка колективної монографії, яка буде оприлюднена в Польщі і розміщена на сайті вищого навчального закладу (Вища технічна школа у Катовіце). Так викладачі та студенти факультету фізичного виховання ознайомились із досвідом провідних науковців у галузі педагогіки, психології та фізичної терапії.