Разом із партнерами вишу у ДДПУ ВИВЧАЛИ ПРОВІДНИЙ ДОСВІД КРАЇН ЄС ТА УКРАЇНСЬКИХ ВИШІВ У ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ РІЗНОГО ПРОФІЛЮ
08 квітня 2021 р. на платформі Google Meet відбувся науково-методичний семінар, присвячений обговоренню проблем підвищення якості освіти через вивчення провідного досвіду ЗВО України та Європи
Організатором семінару виступили Вища школа управління і адміністрації в Ополє (Польща), Бердянський державний педагогічний університет, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (Україна), Інститут дослідження просторового розвитку (Україна), Маріупольський державний університет.
Захід відбувся в межах реалізації угод про співробітництво між вишами.
З вітальним словом від Донбаського державного педагогічного університету виступила доцент кафедри загальної психології Остополець Ірина Юріївна. Вона привітала всіх присутніх вз початком роботи семінару й окреслила коло питань для обговорення.
Доповідачем семінару стала Юлія Володимирівна Харченко - доктор філософських наук, завідувач кафедри філософії, політології та міжнародних відносин Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка (м. Кропивницький), порушила проблему ролі освіти й культури в умовах глобалізації.
Ольга Сергіївна Цибулько – кандидат історичних наук, доктор педагогічних наук Маріупольського державного університету наголосила на важливості співпраці й обміну досвідом у справі управління освітою. Вона проанонсувала видання спільної колективної монографії разом із польськими науковцями, присвяченої проблемам управління, у якій порушуються й деякі аспекти менеджменту освіти.
Цікаву доповідь представив декан польського вишу Славомір Шліва, у якій ознайомив усіх учасників семінару з результатами наукового дослідження щодовпровадження онлайн навчання у Вищій школі адміністрації і управління в Ополе в період карантинних заходів. Після доповіді він відповів на численні запитання учасників семінару щодо досвіду дистанційного та гібридного навчання в польських вишах.
Особливий резонанс викликала доповідь доктора ветеринарних наук, професора кафедри хірургії, акушерства та хвороб дрібних тварин Одеського державного аграрного університету Андрія Володимировича Телятнікова. Доповідач розказав про досвід підготовки лікарів-ветеринарів у Франції, який вивчав особисто під час стажування у вищих ветеринарних школах Парижа, Ліона та ін. Науковець детально описав особливості навчального процесу, вказав на деякі цікаві методи і прийоми роботи зі студентами, які можна з успіхом використовувати й в українських вишах. Також професор наголосив на важливості щотижневого проведення методологічних семінарів викладачів длч підвищення поінформованості щодо нових технологій роботи й навчання студентів.
Cітак Ірина Вікторівна, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри вищої математики та комп’ютерних технологій Інституту хімічних технологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля розказала про колективний проєкт кафедри й основні вимоги до розробки онлайн- курсів для студентів із методики навчання математики. Цей проєкт викликав зацікавленість у спеціалістів відповідного фаху із інших вищих ЗВО України, якиз було запрошено доповідачкою до співпраці в цій сфері.
Модератором конференції виступила професор Вищої школи технічної в Катовіце, кандидат економічних наук, доцент Бердянського державного педагогічного університету Несторенко Тетяна Петрівна.
Виступи представників усіх ЗВО − учасників семінару - були актуальними, різноплановими, корисними й викликали неабияку зацікавленість слухачів.