На факультеті спеціальної освіти з нагоди 35-річчя від дня Чорнобильської трагедії відбувся виховний захід – круглий стіл «Чорнобиль не має минулого часу». У заході взяли участь усі студенти, куратори груп, заступник декана та декан факультету професор Мамічева О.В.
Розпочався захід хвилиною мовчання, якою вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції. У вступному слові заступник декана Кузнецова Т.Г. зазначила, що аварія на ЧАЕС – це найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. Безумовними пріоритетами повинні стати здоров’я людини, право на високу соціально-економічну якість життя, збереження природних умов планети. Було зроблено висновки, що у Чорнобильській історії є точний час початку, але немає точного часу закінчення. Сьогодні в межах 30-кілометрової зони відчуження розпочав роботу Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, де знайшли притулок і комфортні умови для розмноження сотні видів не лише типових, а й рідкісних червонокнижних тварин.
Саме екологічним проблемам сьогодення були присвячені доповіді та презентації, які зробили студенти, зокрема «Екологічні наслідки Чорнобильської ядерної катастрофи» (1 курс), «Соціальні наслідки Чорнобильської ядерної катастрофи» та «Психологічні наслідки Чорнобильської катастрофи» (2 курс), «Екологічні проблеми України» (4 курс), «Екологічні проблеми донецького регіону» (3-Б курс). Після виступів доповідачів лунало бурне обговорення основних питань.
Студенти та викладачі окреслили основні проблемні моменти, пов’язані з наслідками страшної аварії. Особливо хвилювали учасників круглого столу екологічні проблеми Слов’янська – водні ресурси, повітря, природно-заповідний фонд, спалення сміття, поліетиленові пакети, одноразові пляшки, паління. Під час обговорення дійшли важливих висновків, що багато що у цьому світі залежить від кожного з нас. Принаймні екологічні заходи це те, що ми можемо і повинні робити, це те, що ми робимо кожного року: прибирання території, посадка дерев, очищення берегів озер та Сіверського Дінця, сортування сміття, допомога тваринам тощо.
Наша поінформованість, активність, небайдужість є запорукою щасливого майбутнього наших дітей.