Сьогодні, 19 вересня 2020 року, в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, відбувається Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day» – щорічна глобальна програма соціальних дій, спрямована на боротьбу з глобальною проблемою твердих відходів. Цю програму координує естонська організація Let's Do It!
Акція « World Cleanup Day» – це привід, щоб привернути увагу людей до проблеми забруднення навколишнього середовища та навчити кожного робити внесок у поліпшення глобальної екологічної ситуації. Усе, що необхідно, це прямувати за гаслом «Побачив? Прибери!» За бажанням можна робити фото на локаціях до і після прибирання, публікувати в соцмережах с хештегами (#digitalcleanup #побачивприбери #letsdoitukraine #letsdoitworld #worldcleanupday або тегом Інстаграм @letsdoitukraine, Фейсбук @letsdoitukraineeco). Головне – донести зібране до найближчого смітника або пункту прийому вторинної сировини.
Цього року у зв’язку з карантинними обмеженнями Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» запропонував 3 форми участі: групове очищення, індивідуальні чистки та цифрове прибирання (електронної поштової скриньки, смартфону, комп’ютера тощо). Останній вид є чудовою альтернативою для тих, хто працює дистанційно чи перебуває на карантині. Доречи, цифрове прибирання є дійсно важливим і має величезне значення для поліпшення екологічної ситуації.
Просто варто замислитися над фактами: 1. Вуглецевий слід в Інтернеті та системах, що підтримують його, становить близько 3,7% загальносвітових викидів парникових газів. Цей відсоток можна порівняти із впливом світової авіаційної галузі. 2. Для зберігання 1 Гб електронної пошти протягом одного року витрачається 32,1 кВт/год, що дорівнює 10 годинам запікання у звичайній побутовій духовці.
Кафедра педагогіки і методики технологічної та професійної освіти разом зі студентами факультету початкової, технологічної та професійної освіти також приєдналася до цієї акції. Звичайно, із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Досвід групового прибирання поєднався із індивідуальним/парним (від простого прибирання вуличного сміття до сортування паперів із подальшим здаванням до пункту переробки). А ноутбуки шелестять із вдячністю за додаткову пам’ять і можливість «дихати глибше».