В умовах карантину кафедра германської та слов’янської філології перебуває в пошуках (з апробацією!) нових форм роботи зі студентами. Домінантним у цьому процесі є прикметник дистанційний, який ми часто вживаємо і який відбиває сутність змін у житті кафедри.
Перший тиждень роботи в умовах карантину (найважчий!) засвідчив: ми на правильному шляху. Було налагоджено двобічний зв’язок зі студентами, сплановано форми дистанційної роботи з урахуванням специфіки навчальних дисциплін і можливостей студентів.
Часу на розкачку не було. Одночасно з організацією дистанційного зв’язку зі студентами було впроваджено дистанційне читання лекцій, проведення практичних занять, консультацій, надання студентам різноманітних завдань для навчання, уключаючи тестову перевірку знань. Роботу зі здобувачами у дистанційному режимі почали (і продовжуємо) проводити згідно з розкладом із застосуванням університетської платформи Moodle, а також Zoom, Skype, Viber, електронної пошти. Для забезпечення динамічності освітнього процесу постійно здійснюється контроль шляхом періодичного перегляду завдань, виконаних здобувачами.
Але час вимагає вдосконалення тих дистанційних курсів, які були створені раніше, і розробки нових курсів! Кафедра прийняла цей виклик. Так, доц. І. Б. Коротяєва розробила (на платформі Google Classroom) для студентів-бакалаврів курси з дисциплін «Методика викладання англійської мови у закладах загальної середньої освіти» і «Практика усного та писемного мовлення (англійська мова)».
Дистанційно здійснювалося й керівництво педагогічною практикою студентів (доц. Г. І. Капніна, Н. М. Маторіна, А. С. Орел). Добре було організовано прийом звітньої документації Ефективними стали конференції з педпрактики.
З’явився досвід дистаційного прийому іспитів (проф. В. А. Глущенко, доц. Е. Л. Ананьян, І. Б. Коротяєва, Н. М. Маторіна та ін.).
Багато зусиль віддається профорієнтаційній роботі.
Викладачі кафедри постійно підвищують свою кваліфікацію, беручи активну участь в роботі онлайн-курсів, онлайн-семінарів, вебінарів (доц. Е. Л. Ананьян, О. М. Голуб, Г. І. Капніна, В. В. Роман, Лях О. В., ст. викладач А. С. Ніколайчук). Дійсними членами організації «Асоціація викладачів англійської мови TESOL-Ukraine» стали доц. Е. Л. Ананьян та І. Б. Коротяєва. Дистанційне науково-педагогічне стажування в Технічному університеті м. Клуж-Напока (Румунія) проходить ст. викладач М. Ю. Руденко. Усі викладачі взяли участь в онлайн-анкетуванні European Trainings Foundations «Європейські рамки цифрової компетентності».
Як і завжди, викладачі кафедри активно працюють над текстами своїх наукових праць. Нові публікації з’являються кожного тижня! Продовжується підготовка до друку матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції викладачів і студентів Донбаського державного педагогічного університету, учителів та учнів загальноосвітніх закладів, вип. 12 (доц. Н. М. Маторіна).
Творчий процес триває! З оптимізмом наближуємо майбутнє!