23 квітня на факультеті технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулася щорічна традиційна Всеукраїнська науково-практична конференція «Безпека життя і діяльності людини: теорія та практика», присвячена Всесвітнім дням цивільного захисту та охорони праці. Науковий захід відбувався в дистанційному форматі.
Учасниками конференції стали 258 викладачів, студентів та аспірантів із різних міст України – Бердянська, Глухова, Києва, Кривого Рогу, Одеси, Переяслав-Хмельницького, Тернополя, Умані, Херсону, Слов’янська.
Активну участь у роботі конференції взяли викладачі факультету початкової, технологічної та професійної освіти: завідувач кафедри загальнотехнічних дисциплін, безпеки життєдіяльності та автосправи, професор Бондаренко В.І., доц. Бутиріна М.В., доц. Вовк Н.В., доц. Рацлав В.В. доц. Фатальчук С.Д., доц. Перейма В.В., ст. викладач Ніколайчук Ю.В., ст. викладач Погорєлов М.Г.
Із вітальним словом до учасників конференції звернулись ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, професор Микола Степаненко та декан факультету технологій та дизайну, професор Валентина Титаренко.
Цікаво розгорталася дискусія на майданчику пленарного засідання. Учасники заходу долучилися до обговорення питань здоров’язбереження, безпекознавства, працеохоронної діяльності та цивільного захисту, які є сьогодні тими інтегральними напрямами, що пронизують усі сфери життєдіяльності людини.
Учасники наукових зборів мали можливість прослухати доповіді відомих науковців: Віктора Стеблянка «Цивільний захист як системотворення складових здоров’язбережувальних технологій»; Валентини Кац «Управління держпраці за здорові і безпечні умови праці!», Володимира Гришаніна «Кодекс цивільного захисту у житті громадськості», Катерини Гаврилової «Актуальність посилення відповідальності за техногенну безпеку в Україні» та ін.
За результатами проведеної конференції виданий збірник матеріалів «Безпека життя і діяльності людини: теорія та практика», який містить наукові статті про актуальні питання цивільної безпеки, працеохоронної діяльності та безпекознавства в сучасній Україні. Матеріали збірника висвітлюють проблеми в цій галузі та окреслюють перспективи їхнього вирішення.