Початок другого навчального семестру розпочався для 707 навчальних закладів країни творчо. Із 13 по 17 січня вперше в Україні відбувався «Інженерний тиждень», приурочений до дня народження Сергія Корольова (12 січня) та Всесвітнього дня дітей-винахідників (17 січня).
На один тиждень навчальні заклади перетворилися на мейкерські та дослідницькі лабораторії, щоб зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу.
Студенти факультету початкової, технологічної та професійної освіти, також зареєструвалися для участі в «Інженерному тижні», адже вони точно впевнені ‒ знань і навичок багато не буває, а вчитель/учителька початкової школи має багато чого знати й вміти.
Технології значною мірою впливають на формування нашого світу, через п’ять-десять років сьогоднішні учні будуть обирати професії, частини яких наразі навіть не існує. Оволодіння більшістю з них вимагатиме від майбутніх студентів навичок критичного мислення, комплексного вирішення проблем, креативності, розуміння технічних процесів та способів застосування науково-технічних знань в реальному житті.
В основі «Інженерних тижнів» лежить концепція STEM-освіти ‒ візуалізація наукових явищ, практичне вирішення проблем та виконання завдань, побудованих на перетині науки, техніки, інженерії, математики та мистецтва.
Студенти 1–3 курсів спеціальності «Інформатика» разом із доцентами Пучковим І.Р. та Сарієнко В.В. власноруч виготовляли, перевіряли в дії різні пристрої з підручних матеріалів, а всі присутні мали можливість подивитись, випробувати та спробувати самостійно виготовити їх, аби потім це зробити разом із дитиною в школі. Потім кожен з учасників презентував свій виріб та отримав сертифікат. Під час заходу в аудиторії була дуже весела та дружня атмосфера.
Долучитися до мейкерства вирішили також і студенти педагогічного факультету, які відвідали захід зі своїм викладачем Іванчук С.А., адже діти є дослідниками та інженерами від народження − вони досліджують і намагаються зрозуміти навколишній світ, щодня роблять нові відкриття,
Задоволення отримали всі неймовірне ‒ від студентів до викладачів. Кожен виділив для себе, те що зможе використати у своїй подальшій роботі, що дуже-дуже класно. І якщо такий захід так зацікавив студентів та навіть викладачів, уявіть як він зацікавить дітей!
«Інженерний тиждень» організувала та провела кафедра природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті у межах свого ювілейного року, адже в 2020 вона відзначає своє 50-річчя.
Махно Анастасія, студентка 1 курсу ПТПО