28 листопада 2019 року відбулася ІY Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі».
Кожний рік збільшується кількість вишів-співорганізаторів конференції: якщо ще два роки тому на зв’язок через Skype виходили три виші (два українських та польський), то вже в цьому році активну участь взяли шість вищих навчальних закладів з різних регіонів України та Польщі. Зростання кількості співорганізаторів конференції свідчить про актуальність дослідження проблеми забезпечення якості життя.
Донбаський державний педагогічний університет є одним із засновників цієї конференції. Також партнерами і співорганізаторами конференції в цьому році виступили Вища школа управління і адміністрації в Ополє (Польща), Бердянський державний педагогічний університет, Національний університет цивільного захисту України, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Одеський національний політехнічний університет (Україна).
У вітальному слові учасникам конференції від нашого вишу виступив проректор з науково-педагогічної роботи, д.фізмат.н., доц. Чайченко С.О., який підкреслив, що сьогоденні зміни розвитку сучасного суспільства в умовах глобалізації вимагають позитивних зрушень не лише у розвитку національної економіки, а й у пошуку ефективних методів підвищення рівня та якості життя населення. Він побажав всім плідної роботи та цікавих наукових дискусій.
Серед проблем, які розглядалися на конференції, особлива увага була приділена методологічним та методичним засадам вивчення феномена «якість життя»; особливостям використання фінансових і економічних інструментів для підвищення якості життя населення; ролі і місцю фізичної культури і спорту у формуванні здорового способу життя, як основи підвищення її якості; духовності і гуманізму, як фактори зміцнення особистісного ресурсу та підвищення якості життя; впливу засобів та каналів комунікації на якість життя людей; механізмам юридичної відповідальності в умовах глобалізації тощо.
Викладачі та студенти нашого вишу вже четвертий рік поспіль представляють міжнародному товариству результати своїх досліджень. Цього разу на пленарному засіданні виступив викладач кафедри медико-біологічних основ охорони життя та цивільного захисту. к.п.н., доцент Макаренко А.В., який представив доповідь на тему: «Біологічні маркери здорового способу життя». Презентація викликала жвавий інтерес як українських, так і закордонних учасників. З доповіддю на тему: «Особливості копінг-стратегій психологів» виступила к.психол.н., доцент кафедри психології Степаненко Л.В.
На секційних засідання було презентовано результати досліджень викладачів факультету фізичного виховання: Курільченко І.Ю., Мусхаріної Ю.Ю., Холодного О.І., Остополець І.Ю., Шайди Н.П., Шайди О.Г., Чернякової О.В. та інших; студентів та випускників факультету, які продовжують наукові пошуки і діляться своїми доробками з колегами (Гордова А., Макогоненко І. та ін.).
Активну участь в обговоренні актуальних проблем покращення якості життя у сучасному світі взяли і викладачі кафедри психології: Солодухова О.Г., Резнікова О.А., Свіденська Г.М., Дейниченко Л.В. та інші. Також активну участь в роботі конференції взяли майбутні дослідники – здобувачі другого освітнього рівня Завгородній Денис («Особливості структурних компонентів самосвідомості в період підліткової кризи»), Степаненко Михайло («Особливості мотивів навчальної діяльності студентів інженерних спеціальностей») та ін.
Жвавий інтерес викликали доповіді зовсім юних науковців, учнів-слухачів очно-заочної школи «Юний дослідник» Донецької обласної МАН: Вербицької Катерини («Діагностика проявів депресивного стану у підлітків»), Корякіної Руслани («Критерії вибору друга у підлітків») та Донецького обласного еколого-натуралістичного центру: Стегницької Дарини, Іващенко Діани («Активізація позитивного налаштування соматично хворих підлітків з девіантною поведінкою»), Дорохіної Катерини, Макобрей Єлизавети («Діагностика рівня екологічної свідомості у школярів різних вікових груп»). Науковим консультантом цих досліджень є к.психол.н., доц. Остополець І.Ю.
Як повідомила модератор конференції к.психол.н., доц. Остополець І.Ю., результати досліджень учасників конференції будуть опубліковані у вигляді збірника наукових праць польським академічним видавництвом. Розміщення збірника заплановано на сайтах вишів-співорганізаторів конференції.