"Куріння вбиває!" – застерігає соціальна реклама та написи на упаковках цигарок.
Куріння будь-яких тютюнових виробів, незалежно від дози, так чи інакше шкодить організму. Коли людина палить, її організм поглинає не тільки нікотин. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних елементів, із яких 250 є токсичними, а близько 70 викликають онкологічні захворювання. Деякі з цих елементів входять також до складу отрути для комах, лаку для дерева, містяться у щурячій отруті, рідині для зняття лаку тощо.
Рак легень вражає 0,2% українського населення. Окрім онкологічних захворювань, куріння може спровокувати астму та хвороби дихальних шляхів, коронарну хворобу серця, інфаркт, інсульт, захворювання судин, аневризму аорти. Унаслідок куріння також може розвинутись остеопороз, катаракта та сліпота, парадонтози. Куріння також може стати причиною безпліддя та імпотенції.
Сьогодні студенти факультету спеціальної освіти закликають усіх кидати палити! Адже з першого дня відмови від сигарет організм людини почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих із курінням, зменшуватимуться. Протягом 2-х років у людини значно зменшиться ризик ішемічної хвороби серця, а через 15 років ризик серцево-судинних захворювань знизиться до рівня некурця. Тому чим раніше курці відмовляться від куріння, то краще!