Три роки тому на факультеті фізичного виховання кафедрою загальної психології під керівництвом доц. Н.В. Шайди було започатковано проект «Скарбничка фахівця». Основна мета проекту – ознайомити студентів факультету фізичного виховання з особливостями професії, яку вони набувають, познайомитись із випускниками факультету, що працюють у загальноосвітніх, спортивних школах, з особливостями їхньої роботи, із тонкощами педагогічної майстерності, тренерської роботи на практиці.
За ці роки студенти мали можливість набувати досвід у тренерів-випускників факультету фізичного виховання кінно-спортивного клубу «АЛЛЮР», у плавальному басейні, спортивних залах спостерігали за тренуванням спортсменів високих кваліфікацій із боксу, пауерліфтингу (в тому числі спортсменів із вадами зору), із бойового гопака, кікбоксингу, карате, а також осягали особливості тренування зі спортивної гімнастики, туризму, лікувальної фізичної культури, лікувального та спортивного масажу тощо.
На цей раз у коворкінг-центр ми запросили студента магістратури – майстра спорту України міжнародного класу, почесного громадянина Слов’янська та Донецька, кавалера орденів президента України «За мужність», володаря звання «Герой України», ордена президента України «За заслуги» ІІІ ст., лауреата премії «Спортсмен року», члена параолімпійської збірної команди України з плавання (з вадами зору, класс S11(B1)), багаторазового рекордсмена світу, чемпіона багатьох Олімпійських ігор, багаторазового чемпіона Європи та Світу – Віктора Смирнова та студента 2 курсу – майстра спорту України міжнародного класу, члена параолімпійської збірної команди України з плавання (з вадами зору, класс S7; SB6; SM7), рекордсмена світу – Андрія Трусова, а також їхніх легендарних тренерів, випускників факультету фізичного виховання Світлану та Андрія Казначеєвих.
Зустріч відбулась у дуже теплій атмосфері, студенти та викладачі із захопленням дивились відеоматеріали з Олімпійських ігор, слухали про особливості тренувального процесу зі спортсменами з вадами зору, про особливості процесу змагань. Студенти ставили питання про особисте життя, про складності тренування, а гості залюбки розповідали про особисті методи мотивації тощо.
Ми з впевненістю можемо сказати, що нашому університету, рідному місту, нашій країні є чим пишатись, а студентам – із задоволенням навчатись. Це підтвердили слова запрошеного на цій захід проректора із науково-педагогічної роботи ДДПУ, доктора історичних наук, професора Сергія Миколайовича Швидкого.
Від щирого серця бажаємо нашим спортсменам, їхнім тренерам, студентам, викладачам ДДПУ впевнено йти до мети, прославляти своїми благородними справами наш університет та бути прикладом для прийдешніих поколінь!