Із цікавою лекцією про жертви тоталітарного режиму за сталінських часів перед студентами філологічного факультету, викладачами та співробітниками бібліотеки виступив гість із Києва, науковець і краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України Микола Вікторович Бривко. Захід відбувся 19 лютого в читальній залі головного корпусу ДДПУ.
Використавши слайди, оперуючи численними документальними матеріали та історичними фактами, М. В. Бривко розповів про історію створення й особливості Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», де він працює науковим співробітником. Цей комплекс пам’яті розташований у Дніпровському районі на північно-східній околиці Києва, поблизу траси Київ-Бровари. Упродовж 1937–1941 років Биківнянський ліс був місцем таємного поховання жертв сталінських політичних репресій, розстріляних у київських в’язницях НКВС УРСР. У Биківнянських похованнях знайшли свій останній спочинок представники всіх соціальних прошарків українського суспільства, у тому числі чимало невинно загиблих із Донеччини, а також громадяни інших держав. На сьогодні територія заповідника «Биківнянські могили» становить майже 239 га та є найбільшим в Україні місцем поховання жертв сталінських репресій.
Микола Бривко подарував бібліотеці довідкові матеріали про заповідник «Биківнянські могили», а також свої книги: «Снежное и снежнянцы в годы войны 1941–1945», «Друга світова у спогадах». У свою чергу від імені бібліотеки Ольга Новікова висловила гостю подяку та подарувала квіти. Присутній на заході голова Донецької обласної краєзнавчої організації, доцент ДДПУ В. І. Романько нагородив Миколу Бривка Почесною грамотою за вагомий особистий внесок у дослідження і популяризацію знань про рідний край.
Присутні були вдячні гостю за цікаву лекцію з актуальної теми – для них розкрилася ще одна сторінка трагічної історії України.
Захід відбувся за ініціативи проректора з науково-педагогічної роботи, доктора історичних наук Сергія Миколайовича Швидкого.
В. І. Романько, доцент кафедри
російської мови та літератури