14 лютого на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти викладачем кафедри загальнотехнічних дисциплін, безпеки життєдіяльності та автосправи, куратором групи СО1, ПО1, к. пед., н., доц. Переймою В.В. була проведена відкрита кураторська година на тему: «Народ, який не знає свого минулого – не має майбутнього», присвячена 1000-літтю з початку правління Ярослава Мудрого, Великого князя Київської Русі (1019). Мета заходу – виховання та розвиток національної самосвідомості у майбутніх педагогів, поглиблення їхніх знань з історії українського народу.
На початку студентам запропонували пройти експрес-опитування на предмет знання історії Київської Русі. Результати анкетування студентів свідчили, що сучасна молодь достатньо обізнана з історичним минулим нашої країни, особливо періодом правління Ярослава Мудрого.
На захід було запрошено фахівця з історії, старшого викладача кафедри культурології, естетики та історії Баклашову Тамару Михайлівну, яка розповіла присутнім про цікаві факти життя князя Ярослав Мудрого.
Студентам було цікаво те, що період правління Ярослава вважається кульмінацією величі Києва, який саме тоді став одним із найбільших міст Європи і в літописах був названий «Матір'ю міст руських». Вони також дізналися, що Князь Ярослав керував найбільшою країною Європи цілих 35 років, і ніколи, ні до, ні після нього, давньоруська держава не мала такої могутності. За цей час князь проявив себе як видатний дипломат (довгий час правив спільно з братом Мстиславом); законодавець (був створений перший записаний збір законів – «Руська правда»); будівельник (зводив міста – Ярославль, Юр'єв; у Києві почав будівництво собору Святої Софії, Золотих воріт), просвітитель (при ньому почали з'являтися перші школи, монастирі, почалося літописання, була організована перша бібліотека), започаткував карбування власної монети.
Логічним завершенням заходу був перегляд відеофільму «Повесть временных лет». Студентська молодь шанує та пам’ятає історичну спадщину, великих людей своєї країни.