«Ні труни, ні хрестів, ні тризни!
Прямо в яму. На віки-віків!
Чорна сповідь Моєї Вітчизни
І її затамований гнів»
А. Листопад
Голод… це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, ушановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Плине час, відходять у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. Молодь має пам'ятати про страшні події минулого...
24 листопада на педагогічному факультеті студенти 1-го курсу спеціальності «Соціальна робота» під керівництвом та за участю куратора С. В. Березки підготували та провели тематичний захід, присвячений ушануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
Метою даного заходу було не лише розширити знання про голодомор та його наслідки, але й спонукати студентів до співчуття та стурбованості долею невинних жертв; навчити їх сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни.
Виховну годину розпочали читці, які сприяли пробудженню національної свідомості та прагнення дізнатися про причини Голодомору 1932-1933 рр.
Далі учасникам заходу було запропоновано переглянути документальний фільм «Великий Голод», у якому були представлені архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії.
Студентами було проаналізовано та виведено на презентацію основні причини та складові політки геноциду українського народу (Л. Каретник), а також створено стенд-пам’яті жертв Голодомору (І. Ізотова І., Ю. Пасічник).
Неможливо забути виступи студентів, які розповідали страшну правду із записів очевидців – книга «Голод 33-го» (Л. Бєсєдіна, Н. Гоненко, К. Дудник, І. Ізотова, О. Кіндюшенко, Ю. Пасічник, Ю. Фоменко).
Голодне лихоліття, яке випало на долю українського народу, найболючіше вразило дітей. Навесні 1933 року 25 тис. осіб помирало щодня, 1000 осіб – щогодини, 17 – щохвилини. Усього жертвами голодомору стало близько 7 млн. осіб, половина з них – діти. Тому одним із найзворушливих моментів стали колискова матері «Спіте діти, спіте міцно» (у виконанні студентки Г. Павлюченко) та вірш В. Сосюрченко «В канаві там лежав хлопчина» (у виконанні І. Ізотової).
Не менш важливим моментом стало запалювання всіма учасниками заходу свічки-пам’яті, яке завершилося виконанням пісні О. Білозір «Свіча» (у виконанні студентки О. Мирошниченко).
Велике смислове навантаження мала постановка сценічного діалогу між Україною-матінкою (у виконанні М. Кравченко) та дитиною-сиротою (у виконанні Ю. Фоменко).
Завершився виховний захід хвилиною мовчання на знак ушанування всіх невинно загиблих душ.
Щиро дякуємо студентам 1 курсу спеціальності «Соціальна робота» та куратору С. В. Березці за велику підготовчу роботу та проведення тематичного заходу. Окрему подяку висловлюємо О. А. Борщовій – бібліотекарю читального залу №1, за професійну презентацію виставки літератури, присвяченої Голодомору 1932-1933 рр. та Є. Б. Яблочанському – за технічну підтримку.