Ну що б, здавалося, слова,
Слова та голос − більш нічого,
А серце б’ється, ожива,
Як їх почує! Знать, од Бога
І голос той, і ті слова...
Тарас Шевченко.
Серед багатьох традиційних свят нашого народу є одне особливе − День української писемності та мови. Свято, яке знову й знову приводить нас до думки про те, що рідне вкраїнське слово квітами-діамантами проростало із найдавніших діалектів праслов’янських племен, пробивалося крізь переслідування й заборони, щоб сьогодні забити водограєм єднання українців на всіх континентах світу.
По-особливому зворушливим було цьогорічне Свято української мови на факультеті спеціальної освіти. У гостинній світлиці зібралися студенти, викладачі, гості. Запашний чай, печиво, цукерки... Студенти в розкішних вишиванках. Лунає лірична мелодія. І ось розпочинається урочисте дійство. Із вступним словом звертається до всіх присутніх декан факультету Олена Володимирівна Мамічева. А далі − калейдоскоп творчих виступів, що поєднали в собі й повідомлення доцента кафедри української мови та літератури Оксани Іванівни Сушко «Про деякі зауваги щодо статусу української мови в умовах глобалізації світу», і конкурс-змагання на кращого знавця мови, переможницею якого стала студентка 2-го курсу Юля Жадік, за що отримала солодку винагороду, і зворушливі авторські вірші Аліни Слабої та Ірини Столяр, і поезії українських поетів у прекрасному виконанні студентів факультету, й актуальне для майбутніх дефектологів повідомлення заступника декана Тетяни Григорівни Кузнецової про взаємозв’язок мови і мислення, і слова подяки за отриману насолоду організаторам заходу доцента кафедри корекційної та інклюзивної освіти Людмили Анатоліївни Співак. Особливий інтерес аудиторії викликало оповідання «Суперечка про найкращу мову», прочитане Тетяною Григорівною.
А ще звучали пісні, зворушливі та задушевні. Своєрідним символом родинного затишку, щирої гостинності й ліричного завершення цього прекрасного свята стала пісня «Чорнобривці», майстерно виконана студентом ІІ курсу Олексієм Фоменком.
Студент 2-го курсу факультету спеціальної освіти
– Ярослав Довгоспинний