У 2017/2018 навчальному році активно розвивається співробітництво Донбаського державного педагогічного університету з Вищою школою управління і адміністрації в Ополє (Польща), Бердянським та Центральноукраїнським державними педагогічними університетами. У межах угоди про співробітництво ДДПУ з цими вишами в першому семестрі заплановано три міжнародні наукові конференції, із яких дві вже було проведено на базі Вищої школи управління і адміністрації в Ополє, а третя відбудеться 8 грудня 2017 р. у форматі інтернет-конференції.
Так, 26-29 жовтня в головному будинку ВШУіА в Ополє було проведено ювілейну – 5-ту Міжнародну наукову конференцію «Сучасні проблеми управління: економіка, освіта, охорона здоров’я, фармація», а 2-5 листопада також в приміщенні ВШУіА в Ополє відбулася Міжнародна наукова конференція «Економіка і освіта: сучасні тенденції», у яких ДДПУ виступив співорганізатором. Безпосередню участь в організації конференції та її проведенні брали науковці ДДПУ: к.п.н, Бабенко О.А., к.психол.н., доц. Дейниченко Л.М., к.п.н., Курінний Я.В., к.п.н, доц. Ляшова Н.М., к.п.н, доц. Мусхаріна Ю.Ю., к.п.н, доц. Нікітіна Н.П., к.психол.н., доц. Остополець І.Ю., к.п.н, доц. Пашко Л.В., к.п.н, доц. Радзієвська О.В., к.п.н, доц. Сєчка С.В., к.психол.н., доц.Свіденська Г.М., к.філос.н, доц. Шевченко М.Ю. та ін.
Конференцію відкрив проректор із наукової роботи польського вишу Тадеуш Покуса. Він привітав учасників конференції і коротко розказав про наукові здобутки Вищої школи управління і адміністрації в Ополє та ознайомив із програмою конференції. Цікаві доповіді із презентацією матеріалів дослідження зробили польські колеги.
Виступила на конференції Ляшова Н.М. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і практики початкової освіти ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», яка розказала про особливості організації студентських практико-орієнтованих проектів із методико-математичних дисциплін та продемонструвала наочно доробки студентів факультету підготовки вчителів початкових класів.
Жваву дискусію викликала доповідь на тему: «Регіональний концепт функціонування школи в умовах децентралізації», яку презентувала кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри менеджменту освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Пасечнікова Лариса Павлівна.
Серед робіт інтернаціонального колективу учасників конференцій було представлено результати досліджень як досвідчених науковців, так і молодих вчених ДДПУ, зокрема, А.С. Артюхова, Н.С. Воронової, О.М. Зінов’єва, Л.М. Дейниченко, Л.П. Іванченка, С.Г. Іванченко, О.В. Колган, Т.Г. Кузнєцової, Т.О. Луковенко, Н.М. Ляшова, Н.М. Маторіної, Ю.Ю. Мусхаріної, Л.М. Наріжної, Н.П. Нікітіної, М.С. Омельченко, П.С. Омельченко, І.Ю. Остополець, Р.М. Падалки, Л.В. Пашко, А.В. Попової, В.М. Проскуніна, О.В. Радзієвської, О.А. Резнікової, І.А. Решетової, О.А. Решетняк, Н.О. Савченко, Свіденської, Л.М. Сильченко, В.В. Слабоуз, С.В. Сєчки, Є.О. Терновського, О.Г. Шайди, М. Ю. Шевченко тощо.
Після пленарних засідань польські колеги провели для учасників конференцій екскурсії по вишу, показали навчальні аудиторії, бібліотеку, комп’ютерні класи, спортивні споруди і зали.
Наукове співробітництво між Донбаським державним педагогічним університетом та Вищою школою управління і адміністрації в Ополє й Бердянським і Центральноукоаїнським державними педагогічними університетами планується продовжити в межах організації ІІ-ої Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі», проведення якої заплановане на 8 грудня 2017 р. На конференції будуть розглянуті методологічні та методичні засади вивчення феномена «якість життя»: філософський і психологічний аспекти; особливості використання фінансових і економічних інструментів для підвищення якості життя; роль і місце фізичної культури і спорту у формуванні здорового способу життя як основи підвищення її якості; духовність і гуманізм як фактори зміцнення особистісного ресурсу та підвищення якості життя; вплив засобів та каналів комунікації на якість життя людей; механізми юридичної відповідальності в умовах глобалізації; міждисциплінарний підхід до вирішення проблеми підвищення якості життя в сучасному світі тощо.