Студенти-магістранти спеціальності Соціальна робота на чолі з куратором Брусенко А.С., натхненні минулорічною подорожжю до Полтавщини, вирушили в подорож до міста Лева. Тиждень промайнув як одна мить: цікаві 2 дні у столиці України та незабутні, насичені екскурсіями і прогулянками 4 дні у Львові.
Прогулянку Києвом розпочали з вулиці Хрещатик. Було приємно пройтися мальовничими вуличками міста та спуститися засніженими схилами на фунікулері до Річкового вокзалу. На оглядовому майданчику відкривався чудовий вид на річку Дніпро.
Цікавою та атмосферною була екскурсія у музею «Будинок Турбіних», у якому 13 років жив один з найбільш містичних письменників XIX століття Михайло Булгаков. У Будинку Турбіних багато білого кольору. У семи кімнатах другого поверху, де з 1906 по 1919 рік жила сім'я Булгакових, письменник поселив героїв роману "Біла гвардія". І Турбіни залишилися тут назавжди. Так і є сусідами поруч два світи: один – реальний і відчутний, інший – літературний. Справжні предмети булгаковської сім'ї – меблі, фотографії, книги – поруч із пофарбованими білою фарбою копіями речей, які не вціліли або поки не знайдені.
Львів – це місто храмів, пам’яток архітектури. Це немов музей під відкритим небом: вузенькі вулички, величні храми, які створюють відчуття застиглого часу. Цікавою та таємничою була екскурсія підземними приміщеннями Львова. Далеко не всі гості Львова замислюються над тим, що Львів може ховати свої таємниці не лише у свої вузьких вуличках, сквериках чи спорудах, а навіть і глибоко під бруківкою. Так-так, саме під бруківкою...
Під містом існує ціла мережа підземель, кожне з яких наповнене якимись своїми історіями, розповідями чи легендами. За підрахунками дослідників, загальна протяжність всіх комунікацій під Львовом сягає близько 100 км.
Підземелля Аптеки-музею. Аптека-музей – це найстаріша аптека в Україні, а також тематичний музей фармації. Експозиція музею захоплює низку кімнат, внутрішній дворик та підземельні приміщення, де можна побачити макети давніх аптекарів в процесі роботи, приміщення для зберігання вин з величезними бочками та почути ряд суміжних історій.
"Копальні кави" – де на нас чекала розповідь про львівську каву, шляхи її потрапляння до Львова та доволі цікаві інтер'єри стилізованої шахти, де сучасна фантазія переплітається зі старовинними елементами оздоблення.
Підземелля Домініканського монастиря – одне з найстаріших підземель Львова. Під час екскурсії ми дізнались про людину, на честь якої назване місто, – князя Лева. Дізнались, що саме на цьому місці раніше стояв його палац, який дружина Констанція пізніше подарувала монахам. А також тут було вдосталь історій про відьом, катів та навіть кохання.
Підземелля костелу Єзуїтів. Храм апостолів Петра і Павла у Львові сам по собі є чудом, яке відкрилося львів'янам лише кілька років назад. До цього тут був склад книжок, переміщений звідси лише в 2012 році. А раніше – осередок одного з найунікальніших католицьких монаших орденів, який за тих часів тримав у своїх руках беззаперечну владу та вплив. При монастирі існував навчальний заклад – Єзуїтський колегіум, у якому свою освіту здобув гетьман Богдан Хмельницький.
Відвідали захоплюючу та пізнавальну екскурсію по замках Львівщини (Олеський замок, Підгорецький замок, Золочівський замок).
Відчути захоплюючий дух середньовіччя можна не лише гуляючи вулицями Львова, а й вирушивши до його околиць. Історично так склалося, що територією Галичини за довгі століття прокотився не один десяток військових кампаній. Звичайно ж це викликало народження ряду фортифікаційних укріплень, фортець та замків. За даними істориків усього в Україні існувало понад 5000 пам'яток фортифікації. Звичайно більшості з цих споруд уже немає, але найбільше вцілілих замків є на західній Україні. Найбільш цікаві об'єкти Львівщини розкинулись на карті у вигляді такої собі підкови. Тому екскурсію замками Львівщини часто називають "Золота Підкова".
Усі чотири дні у Львові були насиченими та яскравими. Важко передати атмосферу тепла та казковості цього міста.
Додому повернулися з бажанням побувати там знову. Адже кожен, хто хоча б раз побував у Львові, повертається туди знову і знову, тому що це давнє романтичне місто забути неможливо.