Я був просто народним учителем
А. Макаренко
У межах святкування Дня працівника соціальної сфери України студенти педагогічного факультету відвідали музей А. Макаренка у місті Харкові. Його побудували в 1988 році до 100-річчя з дня народження видатного педагога поруч із Курязькою виховною колонією ім. А.С. Макаренка. Колонію названо за іменами річки Куряж та поселення Куряжанка, біля яких 28 квітня 1673 року було засновано Преображенський монастир, який після 1917 року використали для розміщення дитячого будинку, а 15 червня 1926 року сюди з-під Полтави переїхала дитяча колонія імені Максима Горького на чолі з її керівником – талановитим вихователем Антоном Макаренком. Так була заснована дитяча трудова колонія.
У Куряжі А. Макаренко працював до липня 1928 року і на принципах самоврядування та господарського розрахунку дитячої трудової колонії створив «школу-господарство». Колишні безпритульні навчалися у школі і працювали в сільськогосподарському виробництві. Досвід роботи у перевихованні юної людини педагог-новатор описав у всесвітньо відомій книзі «Педагогічна поема», яку створив тут же.
Музей містить багато цікавих експонатів, серед яких прапор колонії ім. М. Горького, портрети вихованців, фотографії, особисті речі А. Макаренка та ін.
Цікава розповідь екскурсовода про життєвий та професійний шлях педагога, перегляд експонатів та документального фільму нагадали студентам про значний внесок А. Макаренка в перевиховання «важких» дітей. Він справді був Народним Учителем з великої букви.