У межах договору про співпрацю між Донбаським державним педагогічним університетом і КУОЗ «Краматорський будинок дитини «Антошка» 8 грудня 2016 року відбулася зустріч здобувачів вищої освіти 2 – 5 курсів факультету спеціальної освіти з логопедом вищої категорії Піщанською Маргаритою Леонідівною. Фахівець провела майстер-клас «Інноваційні методи роботи із логопедичними зондами», упродовж якого поєднувала глибокі теоретичні знання, багатий досвід роботи і безмежну любов до своєї роботи. Продемонстровані вправи викликали неабиякий інтерес не лише з боку здобувачів вищої освіти, а й викладачів факультету.
Організаторами цього майстер-класу були декан факультету спеціальної освіти, доктор психол. наук, проф. Мамічева О. В. і канд. психол. наук, ст. викладач кафедри логопедії та спеціальної психології Кордонець В. В. Також активну участь у цій зустрічі взяли викладачі кафедр, студенти і магістранти факультету спеціальної освіти нашого вишу.
Маргарита Леонідівна із радістю та приємним хвилюванням згадала роки навчання на дефектологічному факультеті, який закінчила у 2003 році СДПУ, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Дефектологія» та здобула кваліфікацію логопеда шкільних і дошкільних закладів.
Протягом 12 років працювала у Донецькому обласному науково-практичному центрі нейрореабілітаціі церебрального паралічу і органічних захворювань нервової системи з порушенням психіки у дітей. Із серпня 2016 року працює у реабілітаційному відділенні Краматорського будинку дитини «Антошка».
Логопед вищої категорії виділяє такі пріоритетні напрямки роботи: індивідуальна корекція порушень мовлення на підставі послідовної реалізації комплексного підходу у найбільш важкої категорії дітей із сенсорною, інтелектуальною недостатністю у дітей із церебральним паралічем, синдромом Дауна, аномаліями головного мозку, апалічним синдромом та розладами аутистичного спектру.
У своїй роботі Піщанська М. Л. використовує сучасні методики корекції мовленнєвого дихання, артикуляційного апарату, фонації, пошуку оптимальних шляхів та особистісних ресурсів корекційно-розвиваючої роботи для соціалізації та адаптації аутичних дітей.
Після майстер-класу відбулося обговорення методів та прийомів роботи логопеда вищої категорії. Питання, звернуті до Піщанської М. Л., були як теоретичного, так і практичного значення. А в якості додаткового бонусу, учасники зустрічі отримали велике задоволення від засвоєння важливих базових навичок з логопедії.
Красно дякуємо нашим випускникам і висококласним спеціалістам за проведену зустріч!