Останнім часом проблема поширення ВІЛ-інфекції у світі набула масштабів епідемії, і Україна, на жаль, не є винятком. Темпи зростання кількості ВІЛ інфікованих вражають, адже в світі кожні 12 секунд одна людина інфікується, а кожні 16 секунд одна людина помирає… Від того, який спосіб життя обирає людина, залежить і те, який стан здоров'я вона отримає у перспективі. Зрозуміло, що пріоритетом має бути здоровий спосіб життя, особливо у молодіжному середовищі.
Нещодавно на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти відбувся захід, присвячений боротьбі зі СНІДом. Студенти всіх курсів разом із викладачами зібралися в аудиторії, аби прослухати тематичну лекцію та поспілкуватися щодо проблем профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІДу серед молоді, осмислити важливість цієї проблеми, визначити особистісну відповідальність за власну поведінку. Також студенти мали змогу дізнатися про пагубний вплив шкідливих звичок на організм людини, почути поради щодо збереження свого здоров’я та, не виходячи з аудиторії, перевірити себе на наявність ВІЛ-інфекції. Виступаючі розповіли про те, які заходи щодо боротьби зі СНІДом застосовуються у світовій практиці та зазначили, що в усьому світі епідемія ВІЛ/СНІДу перебуває під контролем, лише в регіоні Східної Європи та Центральної Азії вона розвивається й далі, що за даними ВООЗ та UNAIDS, у світі інфіковано ВІЛ майже 35 мільйонів людей, що дає підставу говорити про пандемію.
У дискусії, яка відбулася після доповідей, студенти дійшли висновків, що проблема СНІДу – це не щось далеке, це те, що стосується кожного; легковажність чи необачність може призвести до трагічних наслідків; треба обережно і толерантно ставитися до ВІЧ-інфікованих людей; важливо вести здоровий образ життя і берегти себе та своїх близьких від страшної хвороби.