ХХІ ст. називають "епохою інформації" і наукових знань, "ерою інформатизації".
"Інформація" – слово, яке найбільше використовується в сучасній мові. Сьогодні від інформації, її оперативного надходження та використання залежить якість життя. Інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього, але повністю використовувати його зможуть тільки ті члени суспільства, які мають необхідні знання і підготовку до навігації в інформаційному просторі, хто володіє відповідною інформаційною культурою.
Із метою підвищення інформаційної культури для студентів І курсу педагогічного факультету, спеціальність соціальна робота, проведено комплексний захід, у межах якого провідний бібліограф О. А. Денисова ознайомила їх зі структурою бібліотеки, її сервісними послугами, довідково-пошуковим апаратом як традиційним, так і електронним, із довідковими виданнями професійного напрямку, а також державними інформаційними виданнями, які стануть в нагоді при підготовці студентами наукових робіт. Бібліографічний огляд «Інформаційні видання з педагогіки» провела головний бібліограф О. Г. Тищенко.
Студенти мали змогу відвідати «Колекцію рідкісних і цінних видань бібліотеки університету». Провели екскурсію заступник директора бібліотеки А. І. Обухова і бібліотекар І кат. О. О. Кривенко.
Студентська молодь ознайомилась з особливо цінними документами, що мають наукові, історичні та поліграфічні особливості, із різними типами і видами видань – наукові, навчальні, довідкові (енциклопедії, довідники, словники), із художніми творами класиків української та всесвітньої літератури. Бібліотекар розповіла про прижиттєві видання російських письменників: І. А. Буніна, О. І. Купріна, В. В. Вересаєва, М. Горького та ін.
До уваги студентів були представлені твори класиків української літератури: Т. Г. Шевченка, М. Коцюбинського, Л. Українки, П. Глібова, С. Старицького, П. Грабовського, які видавались у 20-40-і роки ХХ століття.
Із великою зацікавленістю студенти прослухали розповідь про легендарну серію книг «Библиотека великих писателей», що видавалась акціонерним товариством «Ф. А. Брокгауз – И. А. Ефрон» на початку ХХ століття, що це багато ілюстровані зібрання творів п’яти світових письменників – Ф. Шиллера, В. Шекспіра, Дж. Байрона, О. Пушкіна.
Кожен студент мав змогу ознайомитися з книгами ближче, узяти в руки окремий том видання, подивитися на чудові фотографії, чорно-білі малюнки, факсиміле авторів та ін.