Під такою назвою в читальній залі № 1 бібліотеки ДДПУ для студентів І-ІІІ курсів педагогічного факультету 7 лютого був проведений тематичний бібліографічний огляд літератури до 140-річчя від дня народження Наталії Дмитрівни Лубенець, вітчизняного педагога, фахівця з дошкільного виховання.
Тривалий час ім’я Наталії Лубенець як педагога-просвітителя, активного громадського діяча замовчувалось, а її творча спадщина не вивчалася. І сьогодні, на жаль, бібліографія педагогічної спадщини Н. Д. Лубенець незначна.
Н. Д. Лубенець увійшла до плеяди визначних жінок-педагогів України початку ХХ сторіччя ( поряд з Х. Алчевською, С. Русовою, О. Карпинською) як активний громадський діяч, організатор суспільного дошкільного виховання, педагог і науковець, яка зробила вагомий внесок у розробку теорії дошкільного виховання.
Н. Д. Лубенець – автор багатьох педагогічних праць, перший і незмінний редактор журналу “Дошкольное воспитание”, голова Товариства народних дитячих садків у місті Києві, викладач жіночого Київського Фребелівського педагогічного інституту.
А ще вона була дружиною і соратницею знаного вітчизняного педагога Тимофія Григоровича Лубенця.
Завідувач сектору культурно-просвітницької роботи бібліотеки Олена Анатоліївна Борщова розповіла про життєвий шлях та громадсько-освітню діяльність “цієї подвижниці в царині національної педагогіки”, а також зробила огляд праць сучасних науковців, опублікованих на сторінках журналів “Дошкільне виховання”, “Рідна школа”, “Педагогіка і психологія”, які були експоновані на однойменній книжково-ілюстративній виставці разом з іншими документами.
Педагогічні ідеї, практичні поради Наталії Дмитрівни Лубенець не втратили своєї актуальності і в наш час.
За словами науковця Тетяни Куліш, “використання її доробку може дати добрі плоди й сьогодні”.
Цим заходом присутні віддали данину пам’яті визначному вітчизняному педагогу.