У 1988 році Генеральною асамблеєю ООН 5 грудня було проголошено Міжнародним днем волонтера для економічного та соціального розвитку. Волонтер (англ. volunteer) у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник.
Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції під Страсбургом був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у межах якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами.
В Україні волонтерами опікуються Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організовуючи школи волонтерів та залучаючи їх до соціальної роботи.
Слов’янський районний центр для дітей сім’ї та молоді, за ініціативою в.о. директора цього центру Власенко Анни Сергіївни, звернувся до студентів факультету спеціальної освіти з пропозицією надати допомогу дітям із багатодітних родин та будинків сімейного типу. Допомога передбачала логопедичну допомогу, проведення системи корекційних занять з розвитку пізнавальної діяльності, підготовку дітей до школи. До речі, співпраця центру для дітей сім’ї та молоді зі студентами факультету спеціальної освіти є багаторічною. За останні роки було проведено різноманітну роботу з дітьми з особливими освітніми потребами, інвалідами, сиротами, за що деканату, викладачам, найбільш активним студентам факультету (Прокопенко Анні, Букартик Світлані, Бурлаченко Аліні, Алєксєєвої Марині та Банченко Світлані) було оголошено подяку.
Для самих студентів волонтерська діяльність є можливістю проявити свою самостійність, використати здобуті в університеті знання, відчути себе потрібними маленьким громадянам України. «Ми охоче і з радістю згодились піти назустріч діткам з особливими потребами, адже хочемо, хоча б трішки, покращити їхнє життя та надати можливість виростати повноцінними й всебічно розвиненими особистостями. Те, що ми навчаємось на факультеті спеціальної освіти, допомагає нам правильно організувати роботу з дітьми, позбавленими батьківського піклування, розкривати перспективи їхнього розвитку, й одночасно, здобути своєрідний досвід спілкування з дошкільниками, які потребують особливої уваги» сказала студентка 4-го курсу, волонтер Прокопенко Анна.
Нагадаємо, що волонтери – люди активні, небайдужі, порядні, фанатично віддані справі, які жертвують власним часом, коштами, силами. Тож, якщо ви активні громадяни, волонтер – це прекрасна можливість висловити свою громадянську позицію, долучившись до заходів, які відбуваються у нашому навчальному закладі та місті.