В останній тиждень осені в Україні відбуваються заходи, присвячені пам’яті жертв голодомору. Кінець листопада овіяний смутком трагічних подій, що відбувалися в Україні в 1932-1933 роках і ввійшли в новітню історію нашої держави під назвою Голодомор. Вони не залишилися поза увагою молоді. Саме тому в академічних групах на філологічному факультеті було проведено години пам’яті жертв голодомору «Україна – пам’ятає, світ – визнає».
До сліз зворушила здобувачів поезія Павла Тичини «Застукали в двері прикладом...», а також розповідь викладачів доц. О.І. Сушко і доц. Г.М. Куцак про тяжку долю українського народу, на яку випали страшні випробовування голодом.
У жовтні 2016 р. здобувачі 5У, 5Умаг відвідали експозицію «Утрата. Памяти Бабьего Яра» у м. Києві PinchukArtCentre, представлені міжнародною груповою виставкою за участю Крістіана Болтанского, Берлінди де Брейкер і Дженні Хольцер. (Тищенко О.О., Падалка Р.М.).
23 листопада відбувся перегляд фільму «Геноцид 1933-1935 рр.» телеканалу 1+1 у групах 5У, 5Умаг. По закінченню відбулася дискусія. 24 листопада на кураторській годині в групі 2 УА відбулася виховна година до дня пам’яті Голодомору «Україна пам’ятає!». Мета заходу – ознайомити студентів із трагічним минулим нашого народу; учити бережно ставитися до історії своєї країни; виховувати здатність кожної окремої людини на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.
Основу заходу складала оповідь викладача та кількох студентів «Голодомор мовою фактів». Під час проведення кураторської години зачитувалися свідчення очевидців тих подій; велася розповідь про так звані «чорні дошки» і масове винищення сіл, яке з ними пов’язане; лунала також оповідь викладача про події у його селі, свідком яких були його близькі родичі. У кінці заходу було звернення до всіх запалити свічку в День пам’яті.
24 листопада із групою 5 УА (куратор Тищенко Л.М.) було проведено тематичну бесіду за книгою «Врятована пам’ять. Голодомор 1932-33 років на Луганщині: свідчення очевидців» (упорядник Ірина Магрицька). До книги вміщено переважно усні розповіді-спогади очевидців страшної трагедії, зібрані польовим методом у 2004-2007 роках. Охоплено 122 населені пункти, опитано 296 інформаторів, подано їхні фото.
25 листопада було проведено кураторську годину зв’язку з днем пам’яті жертв голодомору України. Взято участь у загальнонаціональній хвилині мовчання на вшанування пам’яті жертв голодомору України (у групі 3УА, куратор Рябініна І.М.). Відбувся огляд художньої літератури про Голодомор; документальна хроніка: знахідки, спогади очевидців, листи; огляд експозиції присвячений темі голодомору у центральній бібліотеці м. Слов’янськ. (у групі 3У, куратор Жижченко Л.Б.).
Розуміння, співчуття засвідчують – молоде покоління усвідомлює весь жах тих подій, про які треба завжди пам’ятати.