У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів, уважаючи необхідним привернути увагу світової спільноти до проблем людей з обмеженими можливостями здоров’я. У цей день все прогресивне людство об’єднують такі універсальні цінності, як милосердя, співпереживання та повага до людей, які потребують особливої допомоги та підтримки. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.
Це ще одна можливість звернути увагу на проблеми людей, які мають слабке здоров’я, які потребують особливої допомоги та підтримки. Підтримка потрібна всім людям без винятку. Але особливо її потребують люди з обмеженими можливостями. Відстоювати свої інтереси, доводити, що ти багато чого можеш, умієш, набагато легше, якщо з тобою однодумці. В Україні налічується 2,5 млн. інвалідів, тобто кожен 18 наш співвітчизник – інвалід. Та не зважаючи на проблеми, ці люди живуть, працюють, творять, перемагають. Це мужні люди! Хто, як не вони, добре розуміють прислів’я «Випадкових перемог не буває».
Народна мудрість стверджує, що «світ не без добрих людей». І дуже добре, коли люди з добрими серцями об’єднуються, і разом, підтримуючи один одного мудрістю та любов’ю, долають усі перешкоди. Благодійність завжди була в традиціях нашого народу, тому ми дякуємо усім, хто взяв участь у нашій акції, віддав частинку своєї душі дітям, яким потрібна допомога, хто зробив маленький внесок… У цей період проводилася робота щодо вжиття заходів з метою поліпшення становища людей з особливими потребами і забезпечення для них рівних можливостей для подальшої їх інтеграції в суспільство.
2 грудня силами студентів та викладачів факультету спеціальної освіти під керівництвом декана професора О. В. Мамічевої та заступника декана доцента Т. Г. Кузнецової було проведено благодійний концерт із метою надати допомогу дітям спеціальних навчальних закладів, зокрема Слов’янській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат № 41 та спеціальній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ступенів № 23 Донецької обласної ради.
Вітальним словом відкрила концерт декан факультету, доктор психологічних наук, професор О. В. Мамічева, яка зазначила, що цей захід проводиться у рамках ювілею факультету, його п’ятдесятиріччя, а також висловила подяку студентам та викладачам усіх факультетів, ректорату та співробітникам університету за участь у благодійній акції.
У виступі проректора з науково-педагогічної роботи, доктора фізико-математичних наук, професора С. О. Чайченка було підкреслено, що факультет спеціальної освіти славен своїми подіями, які за півстоліття стали добрими традиціями, що спрямовані на підтримку особливо уразливих верст населення – людей з обмеженими можливостями здоров’я.
А. С. Власенко, в.о. директора районного центру соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді, розповіла про волонтерську діяльність студентів факультету спеціальної освіти, підкреслила важливість цієї роботи, особливо для дітей, які виховуються у багатодітних родинах та будинках сімейного типу. Вона вручила подяки від відділу соціальної служби деканату та найбільш активним студентам-волонтерам факультету.
Заступник директора з виховної роботи спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 41 Л. А. Варушкіна подякувала всім викладачам та студентам факультету спеціальної освіти за багаторічну співпрацю, підтримку та порозуміння. Вона розповіла про міцну дружбу дітей спеціального закладу та студентів, які часто завітають до них із різноманітними розважальними заходами, тематичними бесідами, конкурсами, концертами. Вона звернула увагу на те, що така співпраця сприяє, з одного боку, формуванню соціальних навичок у дітей та їх інтеграції у суспільство, а з іншого удосконаленню професійних навичок у студентів.
Завідувачка Слов’янської міської ПМПК О. В. Сабардак ще раз звернула увагу на важливість благодійної акції, яку організував факультет спеціальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Вона зазначила, що вся робота факультету має велике значення для формування позитивного ставлення суспільства до осіб з обмеженими можливостями здоров’я.
Справжнє світо влаштували студенти для всіх гостей. Запальні танці, ліричні вірші, мелодійні пісні – усе це було присвячено дітям з особливими освітніми потребами, вихованцям спеціальних навчальних закладів, які також мали змогу продемонструвати свої досягнення, свій талант, довести, що вони здатні перемагати. Усі присутні насолоджувалися вальсом хореографічного ансамблю «Шоколад» (школа-інтернат № 23), неперевершеною грою інструментального тріо родини Азарян (школа-інтернат № 41) та іншими номерами маленьких гостей. Найбільшого захвату та здивування викликав авторський вірш Кудіної Анни «Сирота». Пісні «Дитинство», у виконанні маленького учня Ізотова Романа, «Люди Землі» у виконанні Дашивець Наталії торкнулися самих глибоких струн душі всіх глядачів. Дійсно талановиті діти! Важкі хвороби не зламали їх, не зважаючи на проблеми, вони досягли значних успіхів і довели, що коли людина обмежена у здоров’ї, їй обов’язково дарується талант і неймовірно добре серце.
Наприкінці вистави студенти подарували своїм маленьким гостям та всім присутнім неймовірно красиву композицію зі свічками та великим серцем із повітряних кульок під пісню «Береги любов», у виконанні Махник Аліни.
Милосердя, доброта ще з давніх часів були притаманні нашому українському народу, нашій багатій землі. Цілком природним і закономірним вважалось допомогти знедоленому, поділитися шматком хліба, захистити старість, порятувати хворого, заступитися за скривдженого. Доброта і милосердя – два крила, на яких тримається людство. Ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги.
Керівництво факультету спеціальної освіти висловлює щиру подяку ректору С. О. Омельченко, усім деканам та їхнім заступникам, студентам усіх факультетів за розуміння, підтримку, щиросердність, допомогу дітям з особливими освітніми потребами.
Вальс у виконанні учнів спеціальної школи-інтернат №23
Ведучі концерту - Косінова Олена та Кібальник Михайло
Відкриває благодійний концерт танцевальна композиція студентів 2-го курсу
Декан факультету спеціальної освіти доктор психологічних наук, професор Мамічева О.В. з вітальним словом до учасників благодійної акції до Дня людей з обмеженими можливостями
Коломієць Вікторія (ф-т спеціальної освіти) та Шевченко Ганна (Філологічний факультет)
Композиція =Береги любов= у виконанні студентів факультету спеціальної освіти
Свій танок дарують гостям студенти 1-го курсу
Студенти та викладачі факультету спеціальної освіти проводять благодійну акцію у підтримку дітей з особливими освітніми потребами
Хореографічний ансамбль Шоколад
Шановні гості , учасники благодійної акції - студенти та викладачі ДВНЗ ДДПУ