Двадцять років тому разом із відродженням філологічного факультету вийшло перше число літературно-мистецького альманаху «Євшан». Перший декан філфаку Василь Тихонович Горбачук виступив і засновником факультетського видання з символічною назвою, яке зараз широко відоме не лише у виші. Поява часопису диктувалася самим життям, оскільки зі своїм відкриттям факультет став виконувати роль не лише наукового та методичного центру, але й осередку культурологічної та громадської роботи.
7 листопада 2016 року в межах заходів, присвячених 20-річчю філологічного факультету, відбулася святкова презентація нового ‒ дев’ятнадцятого ‒ випуску альманаху.
У конференц-залі Донбаського державного педагогічного університету зібралися представники ректорату, викладачі та студенти філологічного факультету, здобувачі факультетів психології, економіки та управління, а також фізичного виховання, співробітники університету. Редакторам альманаху та ведучим заходу В. С. Щербатюк та О. В. Колган вдалося створити затишну атмосферу літературної кав’ярні, яка спонукала до спогадів, обмінів роздумами та дружнього спілкування. Із вітальними словами до присутніх з нагоди виходу святкового числа «Євшану» звернулися ректор ДДПУ С. О. Омельченко та проректор з науково-педагогічної роботи С. О. Чайченко. Своїми думками щодо ролі альманаху в творчому житті факультету-ювіляру поділилася декан філологічного факультету, співредактор видання Н. І. Овчаренко. До обговорення долучилися завідувач кафедри української мови та літератури О. Л. Біличенко, викладач кафедри російської мови та літератури, член Національних Спілок краєзнавців, журналістів, письменників України В. І. Романько та викладачі кафедри української мови та літератури: член національної спілки письменників України, багаторічний автор альманаху М. В. Сіробаба, дописувач видання та коректор Л. М. Тищенко, член журі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» В. М. Разживін.
На святі лунало не лише поетичне слово (зі своїми віршами виступили здобувач вищої освіти філологічного факультету Вероніка Селезньова та головний редактор «Євшану» В. С. Щербатюк). Позитивні емоції викликали пісні у виконанні студенток Аляни Саруханян та Ганни Шевченко, а також викладача кафедри української мови та літератури Т. В. Полякової.
На святі відбулася ще одна презентація: своєрідним гімном літературно-мистецького альманаху стала пісня «Нагадай, євшане, мені…» (автори – креативний редактор альманаху О. В. Колган та професор кафедри філософських та соціально-правових наук В. В. Дубінін). Присутні мали нагоду почути її у виконанні учня 9 класу ЗОШ № 17 Данила Сергеєва та В. С. Щербатюк.
Нове видання добре ілюструє нерозривний зв’язок різних поколінь тих, кого об’єднав «Євшан», є важливим для всієї філологічної спільноти ДДПУ. На сторінках «Євшану» випускники ювілейного року звертаються до майбутніх філологів, студентів факультету з напутнім словом, побажаннями успіхів, творчих здобутків, наповненого та яскравого студентського життя. Колишні студенти факультету, для яких навчання у виші вже далеко позаду, знайомлять зі своїми новими творами. Першокурсники радо переймають естафету та діляться міркуваннями щодо вибору професії, своїми мріями, які спонукали їх здобувати вищу освіту, привели у філологію, привернули до найблагороднішої професії усіх часів – фаху вчителя, зокрема, мабуть, найбільш відповідального та актуального сьогодні – фаху педагога, який навчає рідній мові. Із дуже щирих, неординарних есе, присвячених своєму вишу та факультету, складається така ж різнобарвна картина, як творчі особистості студентства, із поетичних рядків вимальовується поетична душа авторів. Порадник і зразок для студентів філологічного факультету і в навчанні, і в художній творчості – викладач: на сторінках альманаху розміщені нові поезії Миколи Сіробаби та Вікторії Щербатюк. Дописувачами «Євшану» є і школярі, для яких це перші проби пера. «Вернісаж» прозовий та поетичний не поступається художньому. Як і завжди, у альманасі є картини та художні фото.
Філологічний факультет свято береже свої традиції: редакція літературно-мистецького альманаху «Євшан» продовжуватиме свою роботу надалі. Редакційна колегія звернулася до всіх, хто небайдужий до поетичного слова, прагне пізнати себе через прозовий текст, захоплюється малярством, любить дивитися на світ крізь призму фотооб’єктива, подавати до альманаху свої роботи та креативні ідеї, а ми всі чекатимемо на нове число «Євшану»!