Для здобуття майбутнього фаху вчителя-філолога студентам важливо мати не лише глибокі знання з історії літератури, знати й читати твори та біографії класичних авторів чи книги вітчизняних корифеїв минулих століть. Майбутній висококваліфікований фахівець повинен бути обізнаним у сучасному літературному процесі, орієнтуватися в жанровому розмаїтті української літератури сьогодення, мати хоча б загальні уявлення про творчу майстерню письменника. Таку інформацію не знайдеш навіть у найновіших підручниках, бо вони фіксують лише те, що вже відбулося, тоді як реальний процес становлення, розвитку та серйозного осмислення вітчизняної белетристики триває безперервно. Можливість побачити все це, відчути власну причетність безпосередньо до творчості, дізнатися більше про сучасних авторів дають літературні зустрічі, які відбуваються в нашому університеті.
12 листопада в межах заходів, які проводили учасники «Книжкової толоки» та літературного конкурсу «Кальміюс», до нашого університету завітала знана українська письменниця Дара Корній (саме такий творчий псевдонім обрала собі Мирослава Замойська). Модерував захід доцент кафедри української мови та літератури Віктор Разживін.
Популярність до львівської письменниці прийшла відносно недавно. Початок її успішної літературної кар’єри пов’язаний безпосередньо з Міжнародним конкурсом «Коронація слова». Перший значний твір Дари Корній – роман «Гонихмарник», написаний в жанрі міського фентезі, приніс авторці третю премію літературного конкурсу «Коронація слова» 2010 року в номінації «Роман». Він також удостоєний відзнаки «Дебют року» від видання «Друг читача» та став лауреатом премії асамблеї фантастики «ПОРТАЛ-2011» – «Відкриття себе» імені Володимира Савченка.
Другий роман письменниці «Тому, що ти є», до речі теж написаний у жанрі міського фентезі, отримав премію «Вибір видавців» у конкурсі «Коронація слова» 2011 року, третій – «Зворотній бік світла» – це «Вибір видавців» у конкурсі «Коронація слова» 2012 року. Власне він і заклав основу чотирьох романів про боротьбу світів, які забезпечили Дарі Корній небувалий для вітчизняних теренів успіх. За шість років вона стала автором більше десяти романів і отримала відзнаку «Золотий письменник України», яка вручається письменникам, загальний наклад творів яких перевищив 100 000 примірників. На сьогодні таку відзнаку мають лише 34 українських автори.
Головну увагу під час розмови про творчість письменниці, звичайно ж, привернула нова книга авторки «Зворотній бік світів», що закінчує сагу-тетралогію про Мальву і її пригоди, яку складають ще три романи: уже згадуваний «Зворотній бік світла», «Зворотній бік темряви» та «Зворотній бік сутіні». Творчий шлях, за яким разом із письменницею йдуть і її читачі, пов’язаний із не надто поширеним жанром вітчизняної літератури – фентезі. Справжньою родзинкою для романів Дари Корній стало її захоплення слов’янською міфологією, героїв якої вона і відобразила у своїх романах. Цей неповторний світ дохристиянського Пантеону з багатьох причин залишається майже невідомим для загалу. Звичайно ж, книги письменниці у відповідності до вимог жанру зорієнтовані більше на пригоди, але й пізнавальна сторона, безумовно, у них теж цікава.
Година, відведена на спілкування, пролетіла непомітно, як кажуть, на одному диханні. Гостя вміло вела розповідь, намагалася пояснити свої авторські прийоми та надзавдання, дала і власне трактування виникнення свого псевдоніма, який зацікавив студентів.
Хочеться вірити, що ця зустріч із Дарою Корній у стінах нашого вишу не остання.