2 листопада 2016 року у стінах Верховної Ради України зібралися представники органів виконавчої влади, політики, урядовці, громадські діячі, студенти та активна молодь всієї України з метою обговорення основних ціннісних орієнтацій сучасної української молоді. Головою засідання вступила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зазначивши актуальність даної теми парламентських слухань, що охоплює широкий спектр ключових проблем становища української молоді, її життєвих цінностей, а також державної молодіжної політики на сучасному етапі, її оновлення і реорганізації, обґрунтування основних пріоритетів, шляхів, рекомендацій щодо забезпечення її ефективності.
Серед виступаючих під час пленарного засідання були: міністр у справах сім’ї та молоді Ігор Жданов, голова Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний, голова представництва ЮНІСЕФ Джованна Барберіс, заступник міністра освіти і науки України Роман Греба, директор Програми розвитку ООН Янтомас Хімстра, заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Олена Чебанюк, директор фонду Богдана Гаврилишина Олена Бекреньова, директор молодіжного центру Волині Захар Ткачук, заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентська республіка» Павло Вікнянський та інші.
Ступак Оксана, заступник голови громадської організації «Молодь Сходу України» у своїй доповіді «Роль громадських організацій у процесі формування соціальної активності молоді» відмітила: «Ключовою платформою для самореалізації, саморозвитку, а, як наслідок, і відображення ціннісних орієнтацій молоді, виступають різні форми інститутів громадянського суспільства. Серед яких важливого значення для вияву соціальної активності молоді набувають громадські та волонтерські організації, молодіжні об’єднання та центри як ефективні форми взаємодії громадськості.
За даними Управління у справах сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації станом на 1 січня 2016 року в Донецькій області мешкає 1 774 401 молода особа віком від 14 до 35 років, що становить 30,4 % від загальної кількості мешканців Донецької області. Тобто майже третина населення має потенційні можливості до активізації громадянської свідомої позиції засобами участі в інститутах громадянського суспільства.
Аналіз діяльності громадських організацій, міжнародних фондів, що їх підтримують, дав можливість визначити декілька напрямів їх діяльності, а саме: антикорупційний, що відображається в пошуку ефективних інструментів прозорості влади перед громадськістю; волонтерська допомога постраждалим у зоні АТО, військовим та внутрішньо переміщеним особам; розвиток комунікації між громадськістю різних регіонів України, що передбачає культурний, освітній обмін між молоддю східних і західних регіонів; урбаністичний, що спрямований на облаштування місць проживання, відпочинку та культурного дозвілля та інші».
На думку учасників, пріоритетними сферами молодіжного життя, що потребують уваги з боку держави, є зайнятість молоді, забезпечення її житлом, підтримка талановитої молоді, популяризація здорового та безпечного способу життя. Формування системи ціннісних орієнтацій молоді має отримати більш практико-орієнтований характер на основі урізноманітнення форм роботи з молоддю щодо виховання самостійної, відповідальної особистості за власне життя та життя країни, активного члена громадянського суспільства.
Учасники слухань обговорили низку рекомендацій органам державної влади, серед яких:
- Президенту України - розглянути доцільність відновлення діяльності Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України.
Верховній Раді України - прискорити розгляд та прийняття проектів законів України:
- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень молодіжної політики та утворення молодіжних центрів (реєстр. № 1248);
- про державний фонд гуманітарного розвитку України (реєстр. № 3597);
- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа (реєстр. №5045);
- про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України (про державну підтримку громадських об'єднань на виконання заходів щодо національно-патріотичного виховання), (реєстр. №5010);
- про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів (реєстр. №2917).