«Чи повинні спортсмени вивчати англійську мову?», – на таке просте, але неоднозначне питання повинні були відповіти здобувачі вищої освіти факультету фізичного виховання першого і другого курсів.
Соціальне дослідження, проведене шляхом анкетування, показало, що 88% здобувачів хочуть вивчати англійську мову за професійним спрямуванням. Звичайно, здобувачі факультету фізичного виховання можуть перекладати тексти за допомогою он-лайн перекладачів, але, якщо на змаганнях міжнародного рівня, спортсмен повинен відстояти стою точку зору стосовно порушення правил, штрафного, жовтої картки, якщо мова йде, наприклад, про футбол.
Здобувач вищої освіти другого курсу Савченко Наталія має досвід у проведення арбітражу з футболу. Наталія розповіла про тлумачення правил гри у в Прем'єр-лізі, критерії щодо визначення порушень відповідно до Положення про Національну школу футбольних арбітрів. Диденко Максим виступив із доповіддю на тему «Обов’язки суддів у баскетболі», Денисенко Євген доповів про історію розвитку легкої атлетики в Україні та світі. Сидоренко Дарина – про історію виникнення та правила тайського боксу. Цікавими фактами про світові футбольні організації поділився Дорохов Артем. Вєнков Дмитро виступив коментатором футбольного матчу та представив есе на тему «Історичне протистояння футбольних команд Україна – Англія».
Доповіді здобувачів про правила різних видів спорту були цікавими та викликали чимало питань для обговорення. Здобувачі доповідали про змагання, чемпіонати з різних видів спорту (футбол, баскетбол, плавання, бокс, важку атлетику, легка атлетику, тайський бокс).
Кандидат філос. наук, доц. кафедри іноземних мов Шевченко М.Ю. запропонувала виконати лексичні завдання за розумінням матеріалу. Здобувачі виконали підстановчі вправи, тести, кросворди, коментували цитати відомих спортсменів. Відеопрезентація та виконання лексичних вправ на тему “The Olympic Games” дали змогу використувати засвоєний граматичний матеріал у контексті лексики, яка безпосередньо пов’язана з профільними предметами.
Сюрпризом заходу було проведення спільного брейн-рингу між здобувачами вищої освіти філологічного факультету відділення іноземних мов першого курсу і здобувачами факультету фізичного виховання першого і другого курсів.