Уже не вперше філологічний факультет ДВНЗ «ДДПУ» проводить засідання клубу дебатів «Per aspera ad astra». Не секрет, що майбутні вчителі різних галузей освіти повинні яскраво представляти свої думки та ідеї не лише на заняттях, а й у парламенті, наукових конференціях, змаганнях. Безумовно, існує проблема продуктивного спілкування і взаєморозуміння учасників діалогу. Формування і розвиток комунікативних умінь і навичок, оскільки розвиток саме цих навичок призводить до формування компетентностей, cтають необхідними умовами вільного спілкування. Дебати – це застосування сформованих загальних навичок, а оскільки головний метод навчання в дебатах – практика, то саме дебати дають можливість розвивати комунікативні навички, які перейдуть у компетентність.
Дебати в освіті націлені на формування громадянської позиції, що передбачає, зокрема, уміння відстоювати власну точку зору і розвивати толерантність.
10 жовтня стартувало перше засідання клубу дебатів «Per aspera ad astra» у 2016-2017 навчальному році. Темою цього разу стала проблема конфліктів у родині – «Соціальні конфлікти та шляхи їх подолання». «Conflicts in the family. Social conflicts and ways to overcome them». Дві команди змагалися у вирішенні питань розподілу сімейних обов’язків, виховання дітей, політичних непорозумінь, подолання міжособистісної несумісності англійською мовою. Здобувачі філологічного факультету визначили претензії на лідерство, претензії на перевагу, претензії на управління бюджетом, використання порад членів родини чи друзів як найпоширеніші вектори конфліктів у родині.
Здобувачі зазначили, що в ситуації конфлікту необхідно уважно проаналізувати свої відчуття в конкретних випадках. Відкритість і ефективність спілкування конфліктуючих сторін – є основною умовою конструктивного вирішення конфлікту. Тому часом має сенс на самому початку конфлікту піти на ризик і якомога повніше, нехай навіть у різкій формі, висловити один одному те, що відчуваєш. У цей момент безглуздо намагатися щось вирішувати, головне – не образити і не принизити партнера.
Взаємне вираження почуттів може допомогти у створенні умов для використання комунікації з метою конструктивного обміну думками. А так само слід уникати погроз, брехні, спроб маніпуляції партнером, тому що ці дії продиктовані прагненням узяти верх над опонентом, а не домогтися обопільної згоди.
Дебати сприяли вихованню толерантності та поваги до представників різних соціальних груп. Молодь впевнена, що вирішення конфліктів у родині сприятиме подоланню конфліктів у суспільстві.