У серпні 2016 року країна відзначила 25-ліття незалежності, тому перше вересня стало знаменним для українських вищих навчальних закладів. Особливим воно було і для студентів фізико-математичного факультету ДДПУ, для тих, хто після канікул повернувся до занять і тих, хто тільки вступив на навчання.
Перша пара для всіх розпочалася з диктанту «З Україною в серці», при написанні якого не передбачалася робота над помилками, а просліджувався змістовний ефект формування у студентів активної громадської позиції.
На декілька хвилин в аудиторії запанувала тиша, через яку лунав лише голос викладача: «Україна — Батьківщина для кожного представника нації; Вітчизна для видатних громадських діячів, учених, митців; країна з чарівною природою. Для кожного вона велична, неповторна, незбагненна, неосяжна». Неможна писати ці слова, не осмислюючи їх змісту. І хоча в програмі навчання студентів-математиків немає такого виду роботи як «диктант», написання цих рядків надає можливість усвідомлювати себе частиною українського суспільства, носієм загальнолюдських цінностей.
У тексті диктанту згадувались «неперевершені твори духовних геніїв, велетнів духу» Г. Сковороди, Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, О. Довженка та сучасних поетів Л. Костенко, О. Ярового, В. Симоненка, Є. Маланюка. Незалежно від часу, у якому вони діяли, їхня творчість відображає величність України, мудрість українського народу, історію виникнення національних традицій.
Завершився диктант словами, які й виразили головну думку теми: «На сучасному етапі Україна – на шляху національного відродження. Повертаються давно забуті традиції, рідна мова…, країна входить до спільноти європейських держав. Тому жевріє надія на кращу долю народу, який живе з любов’ю в серці до України, її трагічної історії, неповторної природи, чарівної мелодійної мови».
Пара дійшла кінця і кожна група поспішала за розкладом в інші аудиторії, а організатори були впевненні, що слова підібрані в диктанті – це не звичайні буквені символи, які записувались на листах паперу, а слова, які формували почуття патріотизму в молодого покоління країни.
Ю. Козаченко